بخش اختصاصی سایت گوگل برای کسب‌و‌کارها راه‌اندازی شد

بخش اختصاصی سایت گوگل برای کسب‌و‌کارها راه‌اندازی شد

شرکت گوگل به‌تازگی از بخش جدید سایت خود «statup» رونمایی کرده است. استارت‌آپ تمام اطلاعات، ابزارها و خدمات مورد نیاز برای بنیان‌گذاران کسب‌و‌کارهای نوپا را به منظور دسترسی راحت‌تر در اختیار آنان قرار می‌دهد.
همان‌گونه که از اسم این بخش جدید نیز مشخص است، تمرکز آن بر ارائه ابزارها و خدمات خود گوگل از جمله Android Studio ،Analytic ،Google Hire ،Google Map و ... به صورت یکجاست. در واقع startup، جدید است ولی ابزارهای آن از مدت‌ها پیش توسط این شرکت ارائه شده و حالا دسترسی به آنها راحت‌تر از قبل گشته است.
بخش جدید وب‌سایت گوگل همچنین حاوی نکات پیشنهادی متعددی برای کسب‌و‌کارهاست. در واقع می‌توان گفت هدف گوگل از راه‌اندازی startup، فراهم آوردن راهنمایی‌هایی است که نیاز به شفافیت و جزئیات بیشتری دارند. به عنوان مثال کاربران می‌توانند بهترین راهنمایی‌ها برای استخدام در شرکت‌ها، رهبری گروه یا هدف‌گذاری کسب‌وکار و نحوه دستیابی به آن را با استفاده از سایت جدید بیامورند. بسیاری از این راهکارها و آموزه‌ها بر مبنای اطلاعاتی از رهبران یا گروه‌های مختلف همکار گوگل استخراج شده است.
از دیگر خدمات آن می‌توان به ارائه پیشنهاداتی به کاربران مبنی بر پیوستن به گروه‌های کاری اداره شده توسط گوگل اشاره نمود.
آمارها حکایت از این دارند که به واسطه همکاری گوگل با بیش از ۵۰ سازمان دیگر تا سال ۲۰۱۱، خدمات این استارت‌آپ، ۴۰ هزار فرصت شغلی و ۳.۹ میلیارد دلار افزایش سرمایه ایجاد کرده‌اند.