تجلیل از استارت‌آپ‌های موفق کشور

تجلیل از استارت‌آپ‌های موفق کشور

در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، فراخوان دومین دوره جشن امین الضرب رونمایی شد.

مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: سال گذشته نخستین دوره جشن «امین الضرب» با قدردانی از کارآفرینان و چهره‌های موثر اقتصادی کشور برگزار شد و امسال نیز کمیته اجرایی به منظور برگزاری دومین دوره این جشن از ماه‌ها قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرده است.

خوانساری ادامه داد: پس از بررسی الگوهای بین‌المللی و داخلی ، شاخص‌های دقیقی برای ارزشیابی فعالیت کارآفرینان کشور استخراج شده است. همچنین اتاق تهران در نظر داشت که در تعیین شاخص‌ها، ملاک‌های مورد نظر بخش خصوصی به عنوان ویژگی‌های اصلی اهدای تندیس و نشان امین الضرب نیز در نظر گرفته شود.
وی افزود: در نهایت شاخص‌های چندگانه ای برای داوری و امتیازبندی فعالیت کارآفرینان کشور استخراج شد که کارآفرینان کشور با تکمیل این فرم‌ها می‌توانند خود را در معرض داوری این دوره از جشن قرار دهند.

خوانساری گفت: در مرحله بعدی تیم هیات داوران متشکل از چهره‌های شناخته شده بخش خصوصی و اقتصاددانان نام آشنای کشور اقدام به ارزیابی فرم‌های ارسال شده از سوی کارآفرینان خواهند کرد و در نهایت ۳ کارآفرین به عنوان برندگان تندیس امین الضرب، ۱۰ صاحب کسب وکار به عنوان برندگان نشان امین الضرب و یک پژوهشگر اقتصادی به عنوان برنده نشان امین الضرب انتخاب و معرفی خواهند شد. وی افزود: در جشن امسال از استارت‌آپ‌های موفق کشور نیز با اهدای نشان امین الضرب تجلیل خواهد شد.

خوانساری اضافه کرد: امسال همچنین به جهت پاسداشت مقام پیشکسوتان و قدردانی از زحمات آنان در عرصه اقتصادی کشور مانند سال گذشته از این گروه نیز قدردانی به عمل می‌آید.

رییس اتاق تهران افزود: امسال در بخش جانبی این جشن، از روزنامه‌نگاران و عکاسان مطبوعاتی در حوزه اقتصادی نیز تجلیل خواهد شد که به زودی فراخوان این بخش نیز منتشر خواهد شد.

خوانساری گفت : هدف از برگزاری دومین دوره جشن امین الضرب تکریم جایگاه کارآفرینی در کشور و تشویق جوانان به حضور در این عرصه و پشتیبانی از کارآفرینان کشور است.

کارآفرینان، اقتصاددانان و پژوهشگران می‌توانند از طریق تکمیل فرم ثبت نام در جشن امین الضرب حضور پیدا کنند.

مهلت ثبت نام و ارسال مدارک و شاخص‌ها تا ۲۰ مهرماه تعیین شده است.