همایش مشهدالرضا شهر استارت‌آپ برگزار شد

همایش مشهدالرضا شهر استارت‌آپ برگزار شد

در چارچوب برنامه‌های مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام، روز دوشنبه همایشی با عنوان «مشهدالرضا شهر استارت‌آپ» با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی در این شهر برگزار شد.

در این همایش معیارهای شهر استارت‌آپی و راه‌های دستیابی به آن، همراه با چالش‌های موجود، مورد بررسی فعالان این حوزه قرار می‌گیرد.

دبیر همایش به خبرنگاران گفت: اصطلاح استارت‌آپ به معنای آغازی فراتر از هر چیز است. ورود این اصطلاح در فضای شهری، زیرساختهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، هوشمندسازی شهری، بهره‌وری ارائه خدمات شهری و در نهایت رضایت شهروندان را به همراه خواهد داشت.

محمد عرفانی افزود: حمل و نقل، محیط و زندگی هوشمند دستاوردهای استارت‌آپ شدن شهرها است. لازمه تحقق شهری استارت‌آپی سرمایه فکری است، زیرا این سرمایه در جهان امروز عامل تعیین کننده برای رقابت در هوشمندسازی به شمار می‌رود که دانشجویان و کارآفرینان ارکان اصلی تحقق آن هستند.

وی ادامه داد: آذر ماه آتی نیز نخستین همایش بین‌المللی کارآفرینان کشورهای عضو اکو و جهان اسلام با هدف بررسی علم نوین استارت‌آپ در مشهد برگزار می‌شود.

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: مشهد ظرفیت‌های زیادی برای تبدیل به شهری استارت‌آپ دارد که در این مسیر شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند پایه‌گذاران خوبی باشند.

سیدحسن علم الهدایی افزود: موضوع استارت‌آپ در بحث اشتغال آفرینی می‌تواند بسیار کارگشا باشد که این موضوع خود اهمیت استارت‌آپی در جامعه را مشخص می‌کند.