fa-IR
 برگزاری نخستین رویداد کارآفرینی گردشگری در سیستان و بلوچستان

برگزاری نخستین رویداد کارآفرینی گردشگری در سیستان و بلوچستان

صدیق حسین‌زاده، مشاور استاندار سیستان و بلوچستان، روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران گفت: نخستین رویداد تخصصی کارآفرینی و کسب‌و‌کار در حوزه گردشگری استان به میزبانی پارک علم و فناوری و اداره کل ورزش و جوانان در زاهدان برگزار می‌شود. این دوره کارآفرینی ۲۹ تا ۳۱ شهریور در محل پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار خواهد شد.

او افزود: از طریق فرمانداری‌ها هماهنگی لازم انجام شده تا جوانان علاقه‌مند از سراسر استان با اولویت مشاوران و فعالان جوان، صاحبان ایده و همینطور دهیاران جوان روستاهای هدف گردشگری در این رویداد کارآفرینی مشارکت داشته باشند.
همچنین حسین‌زاده نحوه مشارکت جوانان و علاقه‌مندان در این دوره کارآفرینی را از طریق استارت‌آپ ویکند ذکر کرد.
مشاور استاندار سیستان و بلوچستان درخصوص اهمیت این دوره‌ کارآفرینی تاکید کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری ناشناخته ایرانیان معرفی شده، این دوره کارآفرینی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
حسین‌زاده گفت: استاندار سیستان و بلوچستان توجه دادن جوانان به مباحث کارآفرینی و حمایت از ایده‌های آنان با تقویت پارک‌های علم و فناوری و فعال‌سازی آنان تاکید فراوانی دارند.
وی تصریح کرد: با توجه به نگاهی که در دولت نسبت به جوانان وجود دارد اقدامات خوبی در قالب پارک علم و فناوری استان برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حال انجام است.
حسین‌زاده اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد سیستان و بلوچستان بتوانیم اقدامی موثر در حمایت از ایده‌های کارآفرینی و اشتغال جوانان استان داشته باشیم.