برگزاری استارت‌آپ اسپارک استان مازندران‎

برگزاری استارت‌آپ اسپارک استان مازندران‎

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری رویداد استارت‌آپ را ایجاد یک مدل برای کسب‌وکار عنوان کرد و گفت: استارت‌آپ‌ها در راستای افزایش کارایی افراد برای تبدیل ایده به پدیده، از طریق مدل‌سازی طرح‌های کسب‌وکار است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر محمد فارسی در رویداد «استارت‌آپ اسپارک مازندران»‎ استارت‌آپ‌ را یک موضوع موقت دانست و اظهار کرد: افرادی که طرح و ایده نو دارند اما راه‌حل اجرایی شدن آن را نمی‌دانند با حضور در این رویدادها و استفاده از تجربیات دیگران برای پیدا کردن یک راه‌حل تلاش کنند.
وی گفت: مرکز رشد فناوری اطلاعات در صنعت واحد ساری شرایط مناسبی برای حضور صاحبان طرح و ایده را فراهم کرده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران هم در این رویداد با توجه به زیرساخت‌ها در استان مازندران گفت: سخت‌افزار، نرم‌افزار و محتوا سه جز مهم و اساسی در حوزه ICT هستند.

علی طهماسبی با بیان اینکه زیرساخت‌های ارتباطات استان در کشور رتبه دوم بعد از تهران را دارد، گفت: در استان بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری نصب‌شده و ضریب نفوذ اینترنت استان نیز ۱۰۲ درصد است.
وی با بیان اینکه میزان کاربران اینترنت استان اکنون ۱۲ درصد است، گفت: این آمار رو به افزایش است که تا پایان سال به ۱۶ درصد هم می‌رسد.
طهماسبی افزود: در بحث سرویس ADSL استان مازندران در سال ۹۲ با ۶۳ درصد رتبه اول را در کشور داشته است و در سال ۹۴ نیز با ۴۲ درصد همچنان رتبه اول را داراست که این کاهش به خاطر تمایل کاربران به استفاده از اینترنت همراه است.
وی هدف اصلی در حوزه ارتباطات را ارائه سرویس مناسب به کاربران دانست و افزود: اکنون بالغ‌بر ۱۰۶ درصد سیم‌کارت فعال در استان وجود دارد که حدود ۳۰ درصد آن‌ها از اینترنت همراه استفاده می‌کنند.
طهماسبی با توجه به اینکه حدود ۱۳ درصد از دانشجویان دانشگاه‌های استان در رشته‌های IT و یا مرتبط به آن در حال تحصیل هستند، افزود: یکی از مشکلات امروز ما در بحث محتوا است و علاقه‌مندان می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند.
این مسئول با توجه به توسعه و ایجاد زیرساخت‌ها در روستاهای استان، گفت: بر اساس برنامه تا پایان شش ماه اول سال ۹۵ در همه روستاهای استان امکان استفاده از اینترنت فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینکه در بحث ICT روستایی زمینه فعالیت بسیار مناسب و فراهم است، گفت: خدمات بهداشت الکترونیکی روستایی، کشاورزی الکترونیکی روستایی، درمان الکترونیکی روستایی، تجارت الکترونیک روستایی، گردشگری الکترونیک روستایی ازجمله زمینه‌های هستند که نیاز به فعالیت بیشتری دارند.