fa-IR
رویداد «استارت‌آپ راه ابریشم» اول آبان به تبریز می‌رسد

رویداد «استارت‌آپ راه ابریشم» اول آبان به تبریز می‌رسد

رویداد استارت‌آپ راه ابریشم «Silk Road Startup» از تاریخ ۲۲ تا ۳۱ اکتبر برای اولین بار در ایران و با حضور کارآفرینان و VCهای بزرگ اروپایی و با هدف ایجاد ارتباط میان جامعه استارت‌آپی ایران و اروپا برگزار می‌شود. این رویداد به شکل ارائه استارت‌آپ‌ها در ۸ شهر ایران و در نهایت یک کنفرانس ۲ روزه در جزیره کیش صورت خواهد گرفت که در آن استارت‌آپ‌هایی از سراسر کشور فرصت ارایه به کارآفرینان و VCهای اروپایی را خواهند یافت.

ایران به‌عنوان کشوری که جوانان بسیاری در آن به فعالیت در زمینه استارت‌آپ‌ها مشغول هستند، بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌های اروپایی قرار گرفته است و رویداد استارت‌آپ راه ابریشم اولین رویدادی است که به شکل تور برای آشنایی اروپاییان با فضای استارت‌آپی ایران برگزار خواهد شد.

پیش از برگزاری رویداد اصلی در جزیره کیش، هیاتی از داوران داخلی و خارجی با یک اتوبوس اختصاصی به شهرهای تبریز، زنجان، تهران، اصفهان، یزد، شیراز، مشهد و رشت سفر خواهند کرد و شاهد ارایه استارت‌آپ‌های آن شهرها خواهند بود. در نهایت منتخبان هر شهر فرصت ارایه و حضور در کنفرانس دو روزه جزیره کیش را خواهند یافت.

تبریز به‌دلیل وجود جامعه فعال استارت‌آپی و حضور استارت‌آپ‌های در حال رشد بسیار یکی از اصلی‌ترین مقاصد این تور استارت‌آپی است و در تاریخ ۲۳ اکتبر (۱ آبان ماه) شهر تبریز میزبان این هیات اروپایی خواهد بود.

برگزارکننده اصلی این رویداد موسسه Startup Sesame است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز شتاب‌دهی نوآوری برگزار می‌شود.

برای ارایه استارت‌آپ خود در این رویداد به وب‌سایت استارت‌آپ جاده ابریشم مراجعه و با تکمیل فرم، فرآیند ثبت نام خود را کامل کنید. جزییات بیشتر محل و زمان دقیق برگزاری در تبریز به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.