برگزاری استارت‌آپ موجب بروز و ظهور افکار جدید خواهد شد

برگزاری استارت‌آپ موجب بروز و ظهور افکار جدید خواهد شد

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: برگزاری استارت‌آپ موجب بروز و ظهور افکار جدید خواهد شد.
غلامحسین جمیلی شامگاه سه‌شنبه در میزگرد تخصصی کارآفرینی اجتماعی، اظهار کرد: کارآفرین اجتماعی فردی است که یک مشکل اجتماعی را تشخیص می‌دهد و از مفاهیم کارآفرینی برای سازمان‌دهی، ایجاد و مدیریت سرمایه برای ایجاد تغییر استفاده می‌کند.
وی با اشاره به شباهت‌‎های فردی اشخاص ازنظر فیزیکی و تمایلی که انسان‌ها به استراحت و ... دارند، اضافه کرد: با توجه به این تفاسیر لذا انتفاع و اثرات ثروت‌آفرینی ناشی از یک کارآفرینی متوجه همه خواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان ادامه داد: اگر در شهرهایی سرمایه‌های اقتصادی مقایسه می‌شود به لحاظ استقرار واحدها و بنگاه‌های تولیدی رشد سرانه واحد تولیدی ایجاد شده و همه از آن بهره‌مند می‌شوند.
این مسئول با اشاره به رسالت و حس انسان‌دوستی افراد که ازجمله خصایص ایرانیان است، اضافه کرد: ایرانی‌ها انسان‌های احساسی و نوع‌دوست هستند و این امر در تمام عرصه‌های مختلف و در مراتب زمانی مشهود است.
جمیلی همچنین به موضوع STARTUP و بخش انگیزشی استارت‌آپ در برانگیختن هیجانات فردی و حوزه اجتماعی اشاره کرد و گفت: آموزش و ترویج نیز یکی از اهداف STARTUP است.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات اتاق بازرگانی استان درزمینهٔ انجام فعالیت‌های توسعه‌ای تصریح کرد: اتاق بازرگانی در هرگونه فعالیت توسعه‌ای وارد شده و اقدامات مربوط را در بحث کارآفرینی انجام می‌دهد.
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با مثبت ارزیابی کردن برگزاری STARTUP اضافه کرد: برگزاری رویدادهای این‌چنین در حوزه کنگره‌ها موجب بروز و ظهور افکار جدید خواهد شد.
این مسئول در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اتاق بازرگانی استان زنجان اظهار کرد: سه اقدام مهم توسط اتاق بازرگانی انجام شده است که ازجمله آن احیای ساختمان کارخانه کبریت بازسازی و مرمت منظره چشم‌نواز آن است.
وی خاطرنشان کرد: با احیای این محل در یک محله زنجان یک چهره زشت به یک چهره مطلوب تبدیل شده است.
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان همچنین با اشاره به اقدام اتاق بازرگانی استان درزمینهٔ تأسیس مرکز نگهداری از افراد سالخورده تصریح کرد: جامعه ایران امروز جوان است و کشور جزو کشورهای جوان است.
این مسئول با اشاره به اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۰ بیش از ۵۴ درصد از کارفرماهای کشور جوان هستند، گفت: به هر ترتیب این جامعه جوان پس از سال‌ها سالخورده خواهد شد که در همین راستا اتاق بازرگانی تأسیس مرکز نگهداری از افراد سالخورده را در دستور کار دارد و موسسه مربوط به آن نیز ایجاد شده است.
به گزارش فارس، میزگرد تخصصی کارآفرینی اجتماعی شامگاه سه‌شنبه در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی استان زنجان با حضور غلامحسین جمیلی، فرح جمالی، احسان طریقت، امیرحسین تهذیبی، تینا یزدی و ... جمعی از کارآفرینان برگزار شد.
در این همایش تخصصی راهکارهای کارآفرینی و استفاده بهره‌گیری از فرصت‌های لازم برای ایجاد اشتغال و ثروت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.