اعطای جایزه انتقال فناوری به شرکت‌های موفق کشورهای اسلامی

اعطای جایزه انتقال فناوری به شرکت‌های موفق کشورهای اسلامی

رییس پارک فناوری پردیس از اعطای دور دوم جایزه انتقال فناوری کشورهای اسلامی در حال توسعه خبر داد و گفت: این جایزه در مهرماه امسال به شرکت‌های کشورهای اسلامی در حال توسعه که موفق به اتعقاد قراردادهای تجاری‌سازی شده باشند، اعطا خواهد شد.
مهدی صفاری‌نیا با اشاره به برگزاری دور دوم جایزه بهترین قرارداد انتقال فناوری D-8، اظهار کرد: دومین دور جایزه انتقال فناوری به بهترین قرارداد انتقال فناوری منعقد شده در سال ۲۰۱۶ (سال گذشته) میلادی میان کشورهای عضو سازمان D-8 و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، در اجلاس سران کشورهای اسلامی عضو سازمان D-8 اعطا خواهد شد.
صفاری‌نیا درخصوص قراردادهای نامزد دریافت جایزه توضیح داد: اطلاع‌رسانی و فراخوان جایزه به نمایندگان شبکه در کشورهای عضو دی-هشت، سازمان‌های مرتبط در کشورها، پارک‌های فناوری و شرکت‌های فناور در کشورها از طرف دبیرخانه شبکه انجام شده است و تاکنون چند قرارداد نامزد در مرحله داوری قرار دارند و مهلت اعلام نامزدی برای دریافت این جایزه تا تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷ میلادی (۵ مهرماه امسال) ادامه دارد.
دبیر شبکه D-8 TTEN در خصوص مراسم اهدای جایزه افزود: بنابر مذاکرات انجام شده با دبیرخانه سازمان D-8، جایزه دور دوم در اجلاس سران D-8 که از ۲۵ تا ۲۹ مهرماه در استانبول ترکیه با حضور رؤسای جمهور ۸ کشور و وزرای امور خارجه برگزار می‌شود، اهدا خواهد شد.
صفاری‌نیا درخصوص دور اول این جایزه بیان کرد: دور اول این جایزه برای قراردادهای سال ۲۰۱۵ بود که پس از ارزیابی قراردادهایی که از ۸ کشور به دبیرخانه شبکه ارسال شده بود، به قرارداد انتقال فناوری منتقل شده از سوی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه دارو از ایران به شرکت «اینوبایوونچرز» مالزی اعطا شد.
شرکت‌های فناور در کشورهای عضو سازمان دی-هشت و کشورهای اسلامی می‌توانند با مراجعه به سایت شبکه تبادل و انتقال فناوری D-8 به نشانی وب سایت D-8 برای ثبت نام در دوم جایزه اقدام کنند. قراردادهای انتقال فناوری میان شرکت‌های فناور در کشورهای عضو D-8 با دیگر کشورهای اسلامی که در سال ۲۰۱۶ منعقد شده باشند و موضوع قرارداد آنها انتقال فناوری و تبادل دانش فنی تولید محصولات فناورانه باشد، دارای شرایط عمومی نامزدی در این جایزه هستند.