گزارش همایش کارآفرینی مدرن

گزارش همایش کارآفرینی مدرن

دور دوم همایش بزرگ کارآفرینی مدرن ۲۰ آبان ۹۴ با حضور مهندس بنی‌هاشمی در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان برگزار شد. این همایش به دو بخش تقسیم می‌شود. بخش اول در حدود ۲ ساعت سخنران برنامه از زندگی، تجربیات و سختی‌های زندگی خودش می‌گوید. سپس یک استراحت کوتاه به همراه پذیرایی و بخش دوم که پرسش و پاسخ جمعی است.
این همایش که در تالار ۱۸۵ نفری شهید آوینی دانشگاه اصفهان برگزار شد، بیشتر از ۲۰۰ نفر مخاطب پرشور و پرانرژی را به تالار کشانده بود و تمام مخاطبین با شور شعفی که داشتند تالار را پر از انرژی مثبت کرده بودند.


همایش بعد از تلاوت آیات قرآن کریم و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، با دعوت مجری برنامه از سخنران شروع شد. مهندس بنی‌هاشمی که سخنران این دوره کارآفرینی مدرن بودند، سخنان خود را با چند چالش ازجمله کارمندی یا کارآفرینی شروع کردند، سپس با بیان چند الگوی مناسب داخلی و خارجی از کارآفرینان برتر سخنان خود را به سمت زندگی و تجربیات خودشان بردند. ایشان در مورد کارهایی که از کودکی به‌سختی انجام داده‌اند تا پروژه‌های چند ده‌میلیاردی دولتی که در آن‌ها دخیل بوده‌اند صحبت کردند.
به‌موازات این سخنرانی شرکت‌کنندگان که سراپا به سخنرانی توجه می‌کردند، شروع به نوشتن سؤالات و ابهامات خود از مهندس بنی‌هاشمی کرده بودند.
بعد از گذشت حدود دو ساعت، وقت استراحت فرارسید. مخاطبین با یک وعده سبک و ساده پذیرایی شدند، سپس سؤالات خود را به مسئولین برگزاری سپرند. بخش دوم هم پس‌ازآنکه مجری برنامه مجدداً از مهندس بنی‌هاشمی و آقای بهرامی دعوت کردند، ادامه یافت. آقای بهرامی که مجریان توانمند کشور هستند، سؤالات شرکت‌کنندگان را از سخنران می‌پرسیدند و سؤالات به بهترین شکل پاسخ خود را دریافت می‌نمودند.
پرسش و پاسخ حدود یک‌ساعتی به طول انجامید و درنهایت مهندس بنی‌هاشمی از برگزارکنندگان این همایش هدیه خود را به‌رسم یادبود دریفات نمودند و به‌رسم همیشه وقت عکس یادگاری رسید و همه شرکت‌کنندگان باهم برای عکس یادگاری آماده شدند و همایش این دوره کارآفرینی مدرن به بهترین شکل ممکن به پایان رسید.