اپلیکیشن‌های ملی و اقوام ایرانی را حمایت می‌کنیم
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان:

اپلیکیشن‌های ملی و اقوام ایرانی را حمایت می‌کنیم

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: انیمیشن و اپلیکیشن‌هایی که در راستای فرهنگ ملی، مذهبی، قومی، محلی و به ویژه دفاع مقدس در خوزستان تولید شود، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

بابک مختاری در مراسم رونمایی از شخصیت‌های کودکانه بختیاری «تیناز و تاراز» در تالار مهتاب اهواز اظهار کرد: اگر امروز در دنیا از کسی بپرسند پرجمعیت‌ترین کشور جهان کدام است از کشور چین نام می‌برد ولی به نظر من فیس‌بوک و کشور چهارم دنیا نیز اینستاگرام است.

او افزود: امروز دیگر مرزها در دنیا برداشته شدند و یک فرهنگ و جامعه عجیب و غریبی در حال شکل گیری است که می‌توانیم مقابل آن مقاومت کنیم ولی چه دوست داشته باشیم یا نه یک واقعیت در حال رخ دادن هست.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان تأکید کرد: باید با توجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی خودمان در این پدیده مشارکت کنیم و هرچه بیشتر می‌توانیم به ظرف جهانی شدن که غربی‌ها در حال پرکردن آن هستند از فرهنگ قومی، ملی و محلی خود به آن ظرف اضافه کنیم.

مختاری تصریح کرد: جشن هموطنان و برادران عرب ما از خوزستان به اسم گرگیعان به عنوان یک میراث ملی ثبت شده که امیدوارم به سراسر کشور منتقل و عاملی برای اتحاد باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید به تقویت فرهنگ های مختلف ایرانی در ظرف جهانی شدن بیشتر اهمیت بدهیم تا نقش پررنگی در آن داشته باشیم، گفت: بتمن و اسپایدرمن در کنار سایر شخصیت‌های کارتونی در ذهن کودکان ما نقش بسته ولی امروز از دو شخصیت کودکانه تیناز و تاراز رونمایی می‌شود که باید مورد حمایت مسئولان و مردم قرار بگیرد.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان بیان کرد: متأسفانه شخصیت‌های موهون غربی در ذهن و روح کودکان ما وجود دارد و تمام لباس، اسباب بازی و نوشت افزار آنها منقش به این شخصیت‌ها است.

مختاری بیان کرد: یک جایی ما در ایران بی سلیقگی کردیم آن هم در مورد سارا و دارا است. در حال حاضر تبلیغاتی برای استفاده از نوشت افزار ایرانی می شود ولی باید این نوشت افزارها نیز جذابیت لازم را برای کودکان داشته باشند که باید در این زمینه اقدامات گسترده تری را انجام داد.

وی خبر داد: هر اپلیکیشن بازی یا انیمیشن و اپلیکیشن‌هایی از این قبیل در راستای فرهنگ ملی، مذهبی، قومی، محلی و به ویژه دفاع مقدس در خوزستان تولید شود، مورد حمایت مالی و معنوی پارک علم و فناوری خوزستان قرار می‌گیرد.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان تأکید کرد: باید بتوانیم در پروسه جهانی سازی با وارد کردن شخصیت‌های ملی ـ قومی میراث و فرهنگ خود را به آیندگان منتقل کنیم.