«استارت‌آپ ویکند» در زنجان آغاز به‌کار کرد

«استارت‌آپ ویکند» در زنجان آغاز به‌کار کرد

مسئول برگزاری استارتاپ ویکند زنجان گفت: از روز شنبه که روز نخست هفته جهانی کارآفرینی است برنامه‌های استارتاپ در زنجان آغاز می‌شود.
به گفته وی امروز همزمان با نخستین روز هفته جهانی کارآفرینی برنامه‌های استارت‌آپ در محل اتاق بازرگانی با سخنرانی مسئولان استانی و کارآفرینانی از هلند، بلژیک و دبی آغاز می‌شود تا این کارآفرینان از تجربیات خود در کشورهایشان سخن بگویند.
مسئول برگزاری استارت‌آپ ویکند زنجان خاطرنشان کرد: انتظار نداریم افراد با حضور در این دوره‌ها به‌سرعت کارآفرین شوند چراکه استارت‌آپ ویکند محفلی برای همراهی افراد با یکدیگر است و معمولاً ۷۰ درصد شرکت‌کنندگان پس‌ازاین برنامه با افرادی داری توانمندی‌های مختلف برای امور بعدی آشنا می‌شوند.
محمدی با تبیین معنی استارت‌آپ گفت: شرکت‌های نوپا که با یک ایده ساده و اولیه کار خود را آغاز می‌کنند و سرعت زمینه رشد برای آن‌ها فراهم می‌شود با عنوان استارت‌آپ شناخته می‌شوند و سرمایه‌گذاری روی استارت‌آپ‌ها یکی از کسب‌وکارهای جدید این روزها محسوب می‌شود.
وی بابیان اینکه شرکت‌هایی تشکیل‌شده‌اند که به دنبال شناسایی استارت‌آپ‌ها برای سرمایه‌گذاری می‌گردند، بیان کرد: در تعریف‌های دقیق‌تر تأکید می‌شود که وب‌سایت یا یک اپ موبایل، لزوماً یک استارت‌آپ نیست، بلکه استارت‌آپ یک سازمان موقت است که باهدف پیدا کردن یک مدل کسب‌وکار به وجود آمده است.
به گفته محمدی، منظور از سازمان هم هر مجموعه‌ای از افراد، ابزارها و روابط بین آن‌هاست، این سازمان حتی می‌تواند در زیرزمین یک خانه شکل بگیرد. از آن مهتر این است که کار استارت‌آپ پیدا کردن سریع مدل کسب‌وکار در کمترین زمان است.
مسئول برگزاری استارت‌آپ در زنجان یادآور شد: با این تعریف استارت‌آپ چندساله معنی ندارد، استارت‌آپ‌ها معمولاً حول ایده‌های نوآورانه و خلاقانه بنا می‌شود، هر استارت‌آپی لازم نیست حتماً در حوزه کامپیوتر و اینترنت باشد، اما ازآنجاکه هزینه سخت‌افزار،‌ نرم‌افزار و زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار در این حوزه در حال کاهش است و با کمترین سرمایه‌ها، می‌توان کار را آغاز کرد، این بخش بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد.
محمدی متذکر شد: نباید فراموش شود که هر وب‌سایت یا اپ موبایل، لزوماً نمی‌تواند با تعریف استارت‌آپ همخوانی داشته باشد، بیزینس پشت آن وب‌سایت مهم است که اگر در پس یک بیزینس، مدل تکرارپذیر و مقیاس‌پذیر باهدف رشد سریع باشد، جز تعریف استارت‌آپ قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص استارت‌آپ ویکند نیز گفت: در سراسر دنیا جلسات و دور همی‌های آموزشی یا همان رویداد کارگاهی برگزار می‌شود تا از دل آن ایده‌های نو استخراج شود، این جلسات به‌طور منظم و عموماً در آخر هفته‌ها برگزار می‌شود به همین دلیل به استارت‌آپ ویکند مشهور شده است.