«الکام‌گیمز» میزبان مسابقات انتخابی بوسان کره جنوبی شد

«الکام‌گیمز» میزبان مسابقات انتخابی بوسان کره جنوبی شد

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای الکام‌گیمز توسط انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک جمهوری اسلامی ایران به عنوان میزبان مسابقات انتخابی جام جهانی بازی‌های رایانه‌ای بوسان کره جنوبی معرفی شد.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از برگزاری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای «الکام‌گیمز» از ۱۹ تا ۲۵ شهریورماه در باغ کتاب تهران خبر داد.
در همین حال نهمین دوره مسابقات قهرمانی بازی‌های رایانه‌ای جهان از ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه آینده برابر با نهم تا دوازدهم نوامبر میلادی در شهر بوسان کره جنوبی برگزار خواهد شد.
امسال این رویداد در سه رشته کانتر استرایک، لیگ آف لجندز و تیکن برگزار خواهد شد و تیم های ملی ۳۹ کشور جهان در این مسابقات با هم به رقابت خواهند پرداخت.
این رویداد به دلیل همزمانی برگزاری با نمایشگاه بزرگ بازی‌های ویدویی آسیا موسوم به G-Star و کنفرانس جهانی ورزش‌های الکترونیک ۲۰۱۷ که هر دو در کره جنوبی برگزار خواهند شد، بیش از دوره‌های پیشین در مرکز توجهات جهانی قرار گرفته است.
انجمن بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک جمهوری اسلامی ایران نیز در نظر دارد در شهریور ماه امسال همزمان با برگزاری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای الکام‌گیمز، با همراهی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و پس از برگزاری مسابقات انتخابی، نسبت به تشکیل تیم ملی ورزش‌های الکترونیک و به دنبال آن برای اعزام تیم ملی ایران به این مسابقات معتبر جهانی، اقدام کند.
براین اساس اعلام ستاد اجرایی جشنواره بازی‌های رایانه‌ای الکام‌گیمز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ثبت‌نام در سه رشته بازی موبایلی «per city»، «جدل روی سرعت ۲» و بازی «بدو دهقان بدو» در این دوره از مسابقات رایگان اعلام شد و شرکت‌کنندگان می‌توانند در رقابت با یکدیگر از جوایز نفیس این دوره از رقابت‌ها بهره‌مند شوند.
شرکت بانوان در این رشته بازی‌ها بلامانع است.
علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقات باید با مراجعه به بخش بازی‌های موبایل سایت رسمی الکام‌گیمز این بازی‌ها را دانلود و در تلفن همراه خود نصب کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند تا اعلام زمان رکوردگیری به تمرین کردن با این بازی‌ها پرداخته و رکوردهای خود را ارتقاء بخشند.
پس از اعلام رسمی برای شروع رکوردگیری، شرکت‌کنندگان باید در اپلیکیشن بازی جام ثبت‌نام و مبادرت به رکوردگیری نهایی کنند. نفرات برتر این رکورد گیری در مسابقات نهایی الکام‌گیمز در باغ کتاب تهران حضور پیدا خواهند کرد و به رقابت می پردازند.