«شامد» فعالیت‌های فضای مجازی را تضمین می‌کند
رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال

«شامد» فعالیت‌های فضای مجازی را تضمین می‌کند

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال گفت: فعالان حوزه فضای مجازی می توانند از این پس با «شامد» فعالیت‌های خود را تضمین شده انجام دهند.

سیدمرتضی موسویان بعد از ظهر شنبه  در آیین گشایش اولین مرکز شتابدهی فرهنگی دیجیتال کشور در زنجان، با بیان اینکه زیرساخت‌های «شامد» در ایران ایجاد شده و وقتی فعالیتی در این حوزه شامل «شامد» می‌شود به معنای فعالیت تضمین شده است، افزود: تا چند ماه دیگر که زیرساخت‌ها آماده شد، هر کس مجوز شامد نداشته باشد، جلوی فعالیتش طبق قانون گرفته خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه هر فردی می‌تواند از مزایای داشتن یک مرکز فرهنگی دیجیتال بهره‌مند شود که در حال حاضر نیز ۱۲ هزار کانال در کشور داریم که دارای «شامد» هستند، تصریح کرد: اولویت امروز ما ساماندهی محتوای فضای مجازی در کشور است که با این اقدام، کاربران به صورت تضمین شده در فضای مجازی به فعالیت پرداخته و فعالیت‌شان نسبت به گذشته موثرتر خواهد شد.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه سهم فعلی ایران از بازار جهانی فناوری اطلاعات ۳۵ تا ۴۰ هزار میلیارد تومان است که فاصله زیادی با انتظار ما که ۱۴۰ هزار میلیارد تومان است، دارد، اظهار کرد: خوشبختانه ایران از نیروی انسانی متخصص در این زمینه برخوردار بوده و بازارهای بالقوه جذاب را نیز در کنار زیرساخت‌هایی که در این زمینه آماده شده است، داریم و این همان ارکان اصلی جذب بازار به‌شمار می‌رود.

موسویان با اشاره به اینکه نام‌هایی چون گروه آپارات، کافه‌بازار و یا دیجی‌کالا قبل از اینکه فعالیت گسترده‌ای به شکل امروزی داشته باشند، یک استارت‌آپ بودند، ادامه داد: خوشبختانه فضا به‌گونه‌ای است که انتظار می‌رود آینده درخشانی در این زمینه پیش روی فعالان این عرصه باشد.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال همچنین با اشاره به وضعیت کشور در خصوص شبکه ملی فرهنگ نیز گفت: هم‌اکنون ۴۲۱ مرکز زیر مجموعه شبکه ملی فرهنگ در کشور فعالیت می‌کند که خروجی این فعالیت نیز تولید ۵۰۰ محصول در این مراکز است.