لزوم توجه به کاربردپذیری سرویس‌ها در توسعه دولت الکترونیکی

لزوم توجه به کاربردپذیری سرویس‌ها در توسعه دولت الکترونیکی

توجه به کاربردپذیری انواع سرویس‌ها در بستر دولت الکترونیکی الزامی است و باید از تخصص و تجربه نخبگان عرصه فناوری اطلاعات در این زمینه بیشتر بهره ببریم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس نصرالله جهانگرد در ششمین همایش کاربردپذیری که عصر امروز در مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد اظهار داشت: در ارائه خدمات الکترونیکی در کشور باید به چند فاکتور، کمک به‌صرفه جویی در زمان و هزینه و همچنین کیفیت بالای خدمات و سهولت دسترسی کاربران توجه داشته باشیم.
مهندس جهانگرد با بیان این‌که باید خدمات الکترونیکی علاوه بر در محیط رایانه در محیط تلفن همراه و تبلت نیز قرار گیرد گفت:
تمام بخش‌های فعال در عرصه فناوری اطلاعات می‌خواهیم که ما را در توسعه دولت الکترونیکی در کشور یاری کنند تا با یک ساختار منسجم به اهدافمان در توسعه دولت الکترونیکی و ارائه خدمت‌رسانی بهتر به مردم برسیم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: طبق بررسی‌های صورت گرفته در یک دهه گذشته، هفتاد درصد از سفرهای درون‌شهری به‌منظور کسب اطلاعات بود که هرچند پیشرفت‌هایی در این زمینه صورت گرفته و تا حدی این رقم کاهش‌یافته اما در این زمینه نیازمند کار بیشتری هستیم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تأکید بر اهمیت معماری و طراحی سایت‌های داخلی گفت: در طراحی سایت‌ها باید به سهولت دسترسی توجه کنیم و برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند راهکارهای مؤثر در این زمینه را معرفی کند.