یک ایرانی مدیر عامل اوبر شد

یک ایرانی مدیر عامل اوبر شد

دارا خسروشاهی مدیرعامل اکسپدیا به عنوان مدیرعامل شرکت اوبر که خدمت تاکسی‌یاب مبتنی بر تلفن همراه ارائه می‌کند، انتخاب شد.

دارا خسروشاهی جایگزین تراویس کالانیک می‌شود که در ماه‌های اخیر با بحران‌های متعددی در این شرکت دست به گریبان بوده است.

انتخاب وی توسط هیات مدیره اوبر پس از سه روز بحث و بررسی رخ داده است. خسروشاهی از آگوست سال ۲۰۱۵ مدیرعامل شرکت مسافرتی اکسپیدیا بود و در زمینه خدمات مسافرتی آنلاین فعالیت دارد. او یکی از پردرآمدترین مدیرعامل‌های شرکت‌های فناوری در آمریکاست و در زمان مدیریت خود توانست اکسپدیا را به یکی از بزرگترین شرکت‌های خدمات مسافرتی آنلاین در دنیا مبدل کند.

طرح اتهام آزار جنسی توسط تعداد زیادی از کارکنان زن این شرکت علیه مدیران ارشد اوبر، فریب‌کاری و اتهامات متقابل تعدادی از مدیران عالی رتبه اوبر علیه هم، اوبر را وارد بحرانی بی‌سابقه کرده است.  

دارا خسروشاهی مدیرعامل جدید اوبر در سال ۱۳۴۸ در تهران به دنیا آمد و در ابتدای دهه ۸۰ میلادی، به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد. او دارای مدرک مهندسی الکترونیک از دانشگاه براون در رودآیلند آمریکا است.

اوبر در سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون در بیش از ۶۰ کشور فعالیت دارد. اوبر این امکان را به کاربران خود می‌دهد که از طریق برنامه موبایلی اوبر، از خدمات تاکسی‌ها و خودروهای شخصی برای جابه‌جایی استفاده کنند.