آخرین فرصت شرکت‏‌ها برای حضور در جیتکس
فدراسیون ICT اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد

آخرین فرصت شرکت‏‌ها برای حضور در جیتکس

فدارسیون ارتباطات و فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد، باتوجه به برگزاری نمایشگاه جیتکس در مهر ماه شرکت‌های حوزه ICT فقط حدود یک ماه فرصت دارند تا برای شرکت در این نمایشگاه در قالب پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت نام کنند.

پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه جیتکس۲۰۱۷ از سوی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار ایران و با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
در همین راستا صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) نیز از حضور شرکت ها در پاویون ملی فناوری اطلاعات ایران در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ حمایت کرده است.
بر اساس این گزارش شرکت‌های حاضر در پاویون ملی جمهوری اسلامی ایران با هزینه ای به مراتب پایین تر از دیگر شرکت‌های حاضر در جیتکس از امکاناتی نظیر امکان استفاده از غرفه‌های سفارشی‌سازی شده، مترجم تخصصی و مشاوره تنظیم و عقد قرارداد بهره‌مند می‌شوند. همچنین معرفی شرکت‌های حاضر در پاویون ایران جهت اخذ تسهیلات بانکی ارزان برای پوشش هزینه‌ها و پشتیبانی از قراردادها از دیگر خدمات ارایه شده است.
به گفته محمدرضا طلایی رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران برای اولین بار شرکت‌های نوپا و نوآور ایرانی می‌توانند در بخش ویژه این نمایشگاه حضور یابند و سمینار معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های ICT کشور در حوزه تولید، سرمایه‌گذاری و صادرات نیز در جیتکس برگزار می‌شود.
متقاضیان استفاده از خدمات پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران در جیتکس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فارسی جیتکس مراجعه کنند.
همچنین اتاق تهران نیز اعلام کرده است که در راستای حمایت خود از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوین، یک هیات برای حضور در نمایشگاه جیتکس اعزام می‌کند.
معاون کسب‌وکار اتاق تهران با تاکید بر برنامه‌های اتاق تهران در راستای حمایت از کسب‌وکارهای نوین و دانش‌بنیان، اعلام کرد که اتاق تهران در همین خصوص، یک هیات متشکل از ۱۲ استارت‌آپ را برای حضور در نمایشگاه جیتکس دوبی (GITEX Dubai) اعزام می‌کند.
هومن حاجی‌پور گفت: به همین منظور اتاق تهران در هفته گذشته، طی تعاملی با مراکز رشد و شتاب‌دهندگان کسب‌وکارهای نوپای فناور، از آنها خواست تا طرح‌های خود را به اتاق معرفی و به هیات داوران ارایه کنند.
حاجی‌پور افزود: پس از ارایه طرح‌ها و انتخاب هیات داوران، برابر برنامه از پیش تعیین شده، ۱۲ استارت‌آپ برای اعزام به این رویداد مهم در حوزه فناوری انتخاب شده و سه استارت‌آپ نیز در فهرست ذخیره قرار گرفته‌اند.
معاون کسب‌وکار اتاق تهران ادامه داد: اتاق تهران در راستای ماموریت‌های تعریف شده خود جهت حمایت از کارآفرینان جوان، فضای پیش‌بینی شده در این نمایشگاه را به صورت رایگان به آنها اختصاص داده است. حاجی‌پور همچنین درباره معیارهای گزینش توضیح داد که پس از معرفی طرح‌ها از سوی مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها آنچه مدنظر هیات داوری قرار گرفته است، عبور از مرحله اولیه ایده و رسیدن به مرحله رشد استارت‌آپ‌ها، داشتن جریان مالی، همچنین قابلیت تطابق با بازارهای جهانی است.
او از این اقدام اتاق تهران به عنوان فرصتی مهم و قابل توجه برای استارت‌آپ‌های ایرانی یاد کرد که می‌تواند فضایی مناسب و مستعد برای ارایه توانمندی‌ها و قابلیت‌های آنان باشد.
نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ از روز ۱۶ تا ۲۰ مهرماه سال جاری در مرکز تجارت جهانی دوبی در امارات متحده عربی برگزار می‌شود.