بستک قطب فناوری غرب هرمزگان می‌شود
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان

بستک قطب فناوری غرب هرمزگان می‌شود

رییس پارک علم و فناوری هرمزگان از تامین زیرساخت ها برای آغاز فعالیت مرکز نوآوری در شهرستان بستک خبر داد.
علی فتی با اشاره به بازدید اخیر خود از شهرستان بستک و ظرفیت‌های علمی و فناوری این شهرستان گفت: بستک به دلیل دارا بودن افراد تحصیل‌کرده و آشنا به فناوری ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه بیش از پیش فناوری است.
وی با بیان اینکه توسعه فناوری مستلزم تامین زیرساخت و همراهی مردم و مسوولان است، ادامه داد، خوشبختانه این مهم در بستک فراهم است و با مشارکت‌های مردمی مرکز نوآوری پارک هرمزگان به‌زودی به‌طور رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
فتی افزود: فرمانداری این شهرستان نیز با تبیین سیاست‌های این شهرستان مقوله توسعه فناوری را نیز در دستور کار خود قرار داده و با هماهنگی‌هایی که صورت خواهد گرفت تیم مرکز نوآوری برای حمایت مادی و معنوی در این شهرستان مستقر خواهد شد.
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: مسئولان این شهرستان قول همکاری برای توسعه فناوری داده‌اند که اگر برنامه‌ها محقق شود این شهرستان به قطب فناوری غرب استان تبدیل خواهد شد. که با تحقق آن و تامین زیرساخت‌ها پوشش لازم برای توسعه فناوری شهرستان‌های غرب هرمزگان شامل خمیر، لنگه، بستک و پارسیان انجام دهند.
وی افزود: با مذاکرات صورت گرفته، قرار شد با همکاری امام جمعه و فرماندار بستک خیرین نیز در این حوزه ورود کنند و به کسب‌وکارهای دانش‌بنیان سرعت ببخشند.
به گفته فتی، در اولین گام ۱۰۰۰ متر مربع زمین برای آغاز فعالیت مرکز نوآوری در اختیار پارک قرار خواهد گرفت تا زیرساخت‌های مربوطه در این شهرستان فراهم شود.
وی افزود: توسعه فناوری کمک زیادی به اشتغال خواهد کرد و افراد تحصیل کرده با تکیه بر دانش خود کارآفرینی می کنند.