تکنوپارک اردبیل در جمهوری آذربایجان راه‌اندازی می‌شود
رییس پارک علم و فناوری اردبیل

تکنوپارک اردبیل در جمهوری آذربایجان راه‌اندازی می‌شود

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۲۰ شرکت دانش‌بنیان در استان اردبیل فعالیت می‌کنند و ۸۰ واحد فناور نیز در صف اخذ مجوز فعالیت دانش‌‌بنیان هستند و تکنوپارک اردبیل در جمهوری آذربایجان راه‌اندازی می‌شود.
عبدالقیوم قلی‌پوری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: پارک علم و فناوری استان اردبیل در مدت زمان کمی که راه‌اندازی شده است ماموریت‌های بسیاری انجام داده و تلاش کردیم که اکوسیستم فناوری را در استان فراهم کنیم که در حال حاضر دو مرکز فناوری و خلاقیت و سه مرکز رشد در سطح استان فعال بوده و همایش‌ها و استارت‌اپ‌های مختلفی برگزار می‌شود.
وی گفت:‌ راه‌اندازی مراکز رشد و گسترش فعالیت این مراکز در دستور کار بوده و اکنون مرکز رشد جامع استان، مرکز رشد تخصصی کشاورزی و مرکز رشد دانشگاه پیام نور سه مرکز رشد فعال در سطح استان اردبیل است.
رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل بیان کرد: پارک علم و فناوری استان همکاری ویژه‌ای با سازمان‌ها دارد و قبل از شروع به کار پارک علم و فناوری بحث‌ها فناوری و دانش‌‌بنیان را شاهد بودیم ولی امروز این موضوع در ادبیات مردم و مسئولان ورود پیدا کرده و امیدواریم با تبدیل واحدها و شرکت‌های استان به دانش‌بنیان بتوانیم با حداقل نیرو و حداکثر تلاش، هدایت مشتری به سمت محصولات دانش‌بنیان را انجام دهیم.
قلی‌پوری تصریح کرد: ما برای تمامی شهرستان‌های استان اردبیل نیز برنامه داریم و به تمامی فرمانداران اعلام کردیم که آماده همکاری برای ایجاد مراکز رشد در شهرستان‌ها هستیم که در حال حاضر فرمانداری شهرستان پارس‌‌آباد به درخواست ما جواب مثبت داده و مرکز رشد در این شهرستان آغاز به کار می‌کند.
وی افزود: همایش‌های مختلفی در مورد معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرستان‌ها برگزار شده و در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور فعال داشتیم و حتی فضای نمایشگاهی را برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان توسط پارک علم و فناوری اجاره کردیم تا بتوانیم از آنها حمایت کنیم.
رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل اظهار کرد: راه‌اندازی تکنوپارک اردبیل در جمهوری آذربایجان یکی از طرح‌های مهم پارک علم و فناوری استان اردبیل است که در این راستا هفت شهریورماه سفیر آذربایجان با تیم علمی همراه در وزارت ارتباطات حضور پیدا می‌کنند و امیدواریم با مدارکی که ارائه می‌دهیم موافقت‌نامه این موضوع را جلب کنیم.
قلی‌پوری بیان کرد:‌ قبل از احداث پارک علم و فناوری در استان اردبیل تنها یک شرکت دانش‌‌بنیان فعالیت داشت اما اکنون بیش از ۲۰ شرکت دانش‌بنیان در سطح استان فعال بوده و بیش از ۸۰ واحد فناور نیز در صف اخذ مجوز فعالیت دانش‌‌بنیان هستند.
وی گفت: ۵۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری استان مستقر هستند و به دلیل اینکه درخواست برای استقرار در پارک زیاد است یک ساختمان جدید نیز برای دادن فضا به واحدهای فناور پیش‌بینی کرده‌ایم.