آنالیزا، اپلیکیشن فینتک ایرانی با فناوری هوش مصنوعی

آنالیزا، اپلیکیشن فینتک ایرانی با فناوری هوش مصنوعی

تیم نرم‌افزاری نشان، موفق به راه‌اندازی اپلیکیشنی هوشمند در زمینه مدیریت مالی شخصی شد. این اپلیکیشن به طور رایگان قابل دانلود است که با آنالیز هوشمند محتویات پیامک‌های تراکنش‌های فرد، به کاربر اجازه در دست گرفتن آسان و بی‌دردسر امور مالی را می‌دهد.
این محصول که در حوزه خدمات بانکی و فینتک (FinTech) فعالیت می‌کند، با نیازسنجی بازار قادر است ویژگی‌های تازه‌ای مانند آنالیز و دسته‌بندی پیامک‌های بیش از ۴۰ بانک و موسسه مالی و اعتباری را ارائه کند و با امکان برچسب‌گذاری روی تراکنش‌ها، دستیار کاربر در مدیریت امور مالی شود. مغز این نرم‌افزار با استفاده از تکنولوژی پردازش زبان طبیعی محتویات پیامک‌های بانکی را می‌خواند و به مرور زمان خود را در یادگیری محتویات آن از طریق هوش مصنوعی ارتقا می‌دهد.
تیم استارت‌آپ آنالیزا با حضور خود در نمایشگاه الکامپ ۹۶ یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌ها را از نگاه مخاطبان خود ارائه داد. کاربردهای این اپلیکیشن به آنالیز تراکنش‌های همه بانک‌ها و برچسب‌گذاری آن‌ها خلاصه نمی‌شود. اشتراک‌گذاری تراکنش‌ها و دریافت گزارش‌های مفید از عملکرد مالی کاربر از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن است که ایجاد حس آزادی مالی برای کاربر می‌کند. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های مالی یک حساب را همراه با توضیحات و برچسب‌های آن به‌طور کاملا امن با اعضای خانواده یا همکاران خود به اشتراک بگذارد.
مهیار کرمی هم موسس این استارت‌آپ این محصول را نتیجه ۶ ماه کار در این مجموعه دانست و گفت: تحقیقات بازار و نیازسنجی کاربران بانکی برای تولید این محصول از آبان ماه سال ۹۵ آغاز و امسال آماده رونمایی شد. قصد داریم تا با تولید این اپلیکیشن سطح آگاهی کاربران از امور مالی خودشان را بالاتر ببریم و به آن‌ها کمک کنیم تا از زندگی بدون دغدغه‌های مالی و با استفاده از آخرین فناوری روز لذت ببرند. کاربران برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت استارت‌آپ آنالیزا مراجعه کنند.