ایجاد مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپا در سمنان
مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان

ایجاد مرکز توانمندسازی کسب‌وکارهای نوپا در سمنان

مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا (فاوا) در پارک علم و فناوری سمنان تاسیس شد.
حمیدرضا اصغری هدف از تاسیس این مرکز را عرضه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی به اعضای زیست‌بوم کسب‌وکارهای نوپای فناوری اطلاعات و ارتباطات استان سمنان اعلام کرد.
وی افزود: ایجاد هماهنگی و تعامل موثر بین اعضای زیست‌بوم کارآفرینی مبتنی بر فاوا، آسان‌سازی و رشد کسب‌وکارهای نوپای محلی برای حفظ سرمایه‌های انسانی و عرضه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی از دیگر هدف‌های راه‌اندازی این مرکز است.
اصغری ادامه داد: در این مرکز همچنین به کسب‌وکارهای نوپا مشاوره‌های فنی و حقوقی داده شده و کارگاه آموزشی مرتبط با ایجاد و توسعه کسب‌وکارهای نوپای فاوا و جذب سرمایه‌گذار هم انجام می‌شود.
پارک علم و فناوری استان سمنان سال ۱۳۸۱ بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی، فعالیت خود را در شهرستان شاهرود آغاز کرد.
این پارک در فضایی حدود ۳۷ هکتار در مسیر بزرگراه شاهرود ـ تهران و در نزدیکی دانشگاه صنعتی شاهرود، شهرک صنعتی شاهرود و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود ساخته شده است.
پارک علم و فناوری استان سمنان در شهریور ماه سال ۱۳۸۱ بر اساس مصوبه شورای گسترش آموزش عالی، همزمان با تبدیل یا ادغام سایر مراکز استانی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران فعالیت خود را در استان سمنان در شهرستان شاهرود آغاز کرد.