الکام‌گیمز در تهران برگزار می‌شود

الکام‌گیمز در تهران برگزار می‌شود

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از برگزاری جشنواره بازی‌های رایانه‌ای با عنوان «الکام گیمز» از ۱۹ تا ۲۵ شهریورماه در باغ کتاب تهران خبر داد.
ناصرعلی سعادت یکشنبه در نشست مطبوعاتی در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اظهار کرد: این جشنواره در قالب بازی‌های رایانه‌ای گروهی و انفرادی برگزار می شود.
وی با بیان اینکه تاکنون ۵ هزار نفر در این رویداد ثبت نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ هزار نفر در این جشنواره حضور یابند، افزود: این جشنواره در سه پلتفروم موبایل، PC و کنسول PS4 و ۱۱ رشته برگزار می شود و زنان برای اولین بار در پلتفروم موبایل می توانند حضور یابند.
سعادت ادامه داد: نفرات برتر این جشنواره با همیاری وزارت ورزش و جوانان به بازی‌های جام جهانی در کشور کره جنوبی اعزام خواهند شد.
وی حمایت از نخبگان را یکی از وظایف اصلی این سازمان دانست و با تاکید بر لزوم استفاده مناسب از توان و ظرفیت جوانان نخبه افزود: این جوانان می‌توانند کشور را به سمت توسعه پایدار ببرند.
سعادت بر توجه ویژه به شرکت‌های نوپا نیز تاکید کرد و گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درصدد است تا بخش‌هایی مانند استارت‌آپ‌ها و گیم‌نت‌ها که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند، مورد حمایت قرار گیرند.
رییس سازمان نظام صنفی کشور اعلام کرد که ساعات حضور در این جشنواره ۱۰ تا ۲۰ است و علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق پرشیاگیم دریافت کنند.