بازار هزاران میلیارد دلاری در انتظار استارت‌آپ‌های حوزه لیزر است
ستاری

بازار هزاران میلیارد دلاری در انتظار استارت‌آپ‌های حوزه لیزر است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر این که ایزان در حوزه لیزر صاحب سبک است، اظهار کرد: در آینده نزدیک یک بازار چندین هزار میلیارد دلاری در انتظار استارت‌آپ‌های فعال در حوزه لیزر است.

سورنا ستاری عصر سه‌شنبه در مراسم افتتاح نخستین مرکز نوآوری لیزر در کشور افزود: در حال حاضر بسیاری از جوانان ما در شرکت‌هایی در حوزه‌های مختلف از جمله پزشکی، صنعت و بازی‌های لیزری فعالیت می‌کنند که این اتفاق مبارکی است.
وی ادامه داد: هم اکنون بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با راه‌اندازی شرکت‌های شتاب‌دهنده در حال ورود، به حوزه فناوری‌های لیزر است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم که با حضور علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی بود، حمایت سازمان انرژی اتمی از تمام حوزه‌های لیزری را مناسب دانست و اظهار کرد: در چند سال اخیر در حوزه تجاری سازی محصولات لیزری پیشرفت های قابل توجهی را شاهد بوده‌ایم.
وی در هین حال یکی از مشکلات فعالان حوزه لیزر در کشور را اخذ مجوزها دانست و گفت: البته این مشکل با هماهنگی ایجاد شده در حال رفع شدن است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه به تمامی فعالان حوزه لیزر اطمینان داد: ‌بازار بسیار بزرگی در انتظار فعالان این حوزه است.
نخستین مرکز نوآوری لیزر در کشور با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال سه‌شنبه در شمال تهران افتتاح شد.
این مرکز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همکاری دو مجموعه شامل ستاد لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی این معاونت و مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران، با هدف حمایت از تجاری‌سازی دانش بالقوه موجود در بخش لیزر در کشور راه‌اندازی شد.