ایجاد اشتغال برای ۵ تا ۷ نفر با راه‌اندازی هر استارت‌آپ

ایجاد اشتغال برای ۵ تا ۷ نفر با راه‌اندازی هر استارت‌آپ

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی گفت: راه اندازی هر استارت‌آپ (شرکت نوپا در حوزه فناوری اطلاعات) به طور متوسط برای ۵ تا ۷ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

بهمن حسین‌زاده دوشنبه در جلسه‌ای برای راه‌اندازی صنایع فرهنگی دیجیتال با حضور شرکت دانش‌بنیان «آینده‌پژوهان ابر زندگی»، افزود: هر اندازه این استارت‌آپ‌ها در استان از طریق ایجاد مراکز شتاب‌ده و شرکت‌های سرمایه‌گذار راه‌اندازی شود، به همان اندازه می‌توان در رونق حوزه کسب‌وکار در حوزه ارتباطات و فناوری و هم اشتغال موفق شد.

وی اظهار کرد: در این راستا با دعوت از چند شرکت سرمایه‌گذار شتاب‌ده به‌دنبال ایجاد و گسترش یک محتوای دیجیتال در حوزه زبان آذری، رونق صنایع گردشگری و ایجاد اپلیکیشن‌های مربوط به حوزه فرش تبریز و حمایت از استارت‌آپ‌های این حوزه هستیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی یادآوری کرد: تلاش می‌شود در حوزه آوا و نوای موسیقی آذربایجان نیز محتواهایی ایجاد شود.
حسین‌زاده، ادامه داد: با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم در حوزه ارتباطات و شبکه‌های مخابراتی در استان، نیازمند محتوا هستیم.
وی یادآوری کرد: جوانان نیز این محتوا را تولید می‌کنند و باید از طریق شرکت‌های شتاب‌ده و تجمیع‌کننده‌ها راهنمایی شوند.
وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مسئولان استان ایجاد اشتغال برای جوانان است، گفت: از طریق شرکت دانش‌بنیان آینده‌‌پژوهان ابر زندگی سه استارت‌آپ ویکند در زمینه فرش، محتوای دیجیتال و گردشگری دیجیتال برگزار می‌شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی اظهار کرد: آذربایجان شرقی در حوزه اینترنت بین‌المللی ۱۹۰ گیگ پهنای باند و در حوزه داخلی ۹۰ گیگ پهنای باند وجود دارد که ۷۰ گیگ آن استفاده می‌شود و با توجه به پروژه‌های در دست اجرا به‌دنبال افزایش پهنای باند هستیم.
حسین‌زاده با بیان اینکه کاربران نباید محتواهای خارجی استفاده کنند، افزود: برای این منظور بدنبال ایجاد محتواهای داخلی برای استفاده کاربران از آن‌ها و ارایه خدمات الکترونیک در شبکه تلفن ثابت هستیم.
وی گفت: هم اکنون ۱۱ هزار کیلومتر شبکه فیبرنوری و حدود ۴ هزار کیلومتر زیر ساخت فیبر نوری در استان وجود دارد.
در این جلسه امیرحسین اسدی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آینده‌پژوهان ابر زندگی با اشاره به فعالیت‌های این شرکت، مطالبی در خصوص نحوه همکاری این شرکت با دستگاه‌ها و دانشگاه‌های استان ارایه کرد.