مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان، سخنران کلیدی نخستین «استارت‌آپ ویکند» بین‌المللی استان گلستان

مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان، سخنران کلیدی نخستین «استارت‌آپ ویکند» بین‌المللی استان گلستان

مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان، سخنران کلیدی نخستین «استارت‌آپ ویکند» بین‌المللی استان گلستان

 یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۲۴

دکتر ابراهیمی

دکتر عبدالقیوم ابراهیمی عضو هیئت‌علمی و مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان همزمان با هفته کارآفرینی، در نخستین رویداد بین‌المللی استارت‌آپ ویکند در استان گلستان سخنرانی خواهد داشت.

عبدالقیوم ابراهیمی در این خصوص به خبرنگار آنا در گرگان گفت: اردوی «استارت‌آپ ویکند» یک رویداد آموزشی-تجربی است که در سه روز متوالی در روزهای ۲۷ تا ۲۹ آبان در گرگان برگزار می‌شود و در این برنامه که به شکل رقابتی خواهد بود شرکت‌کنندگان در بخش‌های از پیش تعیین‌شده گرد هم می‌آیند تا در طی این مدت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و ایده‌ای را اجرا کنند.

مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان با توجه به اینکه خلق ایده باید به یک عادت در میان جوانان و به‌خصوص دانشگاهیان تبدیل شود افزود: کارآفرینی پس از خلق ایده مسیر روشن آینده فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خواهد بود.

دکتر عبدالقیوم ابراهیمی در ۱۹ بهمن ۱۳۱۱ در شهر گرگان متولد شد. وی لیسانس و فوق‌لیسانس خود را در رشته زراعت و اصلاح نباتات از دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز اخذ نمود و با تحصیل در رشته گیاه‌شناسی و بیماری گیاهی، موفق به اخذ گواهینامه از انستیتوی آگرنومیک پاریس و دکترا از دانشگاه پاریس در سال ۱۳۴۲ شد. ابراهیمی در سال ۱۹۶۸ میلادی برای گذراندن فرصت مطالعاتی عازم آمریکا شد که در این مسافرت، ضمن برخورداری از بورس دولتی ایران، بورس تحصیلی امریکا و بورس چهارهفته‌ای NationalScience Fondation بنیاد علمی بین‌المللی امریکا را نیز دریافت کرد.

دکتر ابراهیمی در دانشگاه ایالتی امریکا در ایالت آیوا (IWOA) در شهر ایمز (AMES) دوره پیشرفته بیماری‌های گیاهی را گذراند و مدرک فوق دکترای Postdoctoral را اخذ کرد.

ابراهیمی طی سال‌های ۷۶- ۱۹۷۵ و ۸۶ – ۱۹۸۵ میلادی به مدت یک سال برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه‌های ویسکانسین در شهر مدیسن (Madison) دانشگاه ایلی نویز (Illinois) در شهر ماباین رفت. ابراهیمی در سال ۱۳۶۶ شمسی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان را بنیان‌گذاری کرد.