پاویون علمی در نمایشگاه اتوکام ۲۰۱۵ اصفهان دایر می‌شود

پاویون علمی در نمایشگاه اتوکام ۲۰۱۵ اصفهان دایر می‌شود

بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان (اتوکام ۲۰۱۵) با ایجاد پاویون علمی و با حضور دانشگاه‌های دارای رشته‌ی آی‌تی (فناوری اطلاعات) برگزار می‌شود.

«پاویون» در فارسی قدیم به معنای خیمه، غرفه، اقامتگاه موقت، کوشک و عمارت تابستانی بود و در معماری مدرن به فضای شیک برای استراحت اطلاق می‌شود.

به گزارش عصر یکشنبه واحد رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۳ آبان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی این استان دایر می‌شود.

وجه تمایز این نمایشگاه با دوره‌های پیشین آن، ایجاد پاویون علمی در پی حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد، شرکت‌های مطرح در زمینه‌‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار، امنیت و اینترنت و حضور بیشتر نمایندگان برندهای معروف است.

در این راستا از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح روزهای ۲۰ و ۲۱ آبان به بازدید متخصصان از این نمایشگاه اختصاص دارد.

قرار است پنج همایش تخصصی با موضوعات متنوع در پنج روز برپایی این نمایشگاه برپا شود.

این همایش‌ها از تاریخ ۱۹ تا ۲۳ آبان از ساعت ۱۸ تا ۲۰ با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان، سازمان فاوا شهرداری اصفهان، دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد، دانشکده کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان و دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.

در این دوره از نمایشگاه ۱۰۲ مشارکت‌کننده در قالب ۱۰۴ غرفه در هشت هزار و 500 مترمربع فضای نمایشگاهی به ارائه جدیدترین دستاوردهای خود در زمینه‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار، خدمات آموزشی و پژوهشی، خدمات تجارت الکترونیک و شبکه‌های داده و امنیت فضای تبادل اطلاعات می‌پردازند.

در نمایشگاه اتوکام ۲۰۱۵ اصفهان، مشارکت‌کنندگانی از استان‌های اصفهان، تهران، البرز و فارس گرد هم می‌آیند.

مدیریت کاربران در شبکه‌های مبتنی بر آی‌پی، مفهوم و اهمیت فرآیند و متدولوژی در توسعه نرم‌افزار، پیش‌بینی زودهنگام و کم‌هزینه بیماری‌های خاص با استفاده از تحلیل هوشمند اطلاعات بیماران، شهر هوشمند، حفظ حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی، دولت الکترونیک، پیشگیری از حملات سایبری در سازمان‌ها، مفاهیم پیشرفته در طراحی وب، رایانش ابری و کاربرد آن در سازمان‌ها و شبکه‌های الکتریکی هوشمند ازجمله عنوان‌ها و موضوعات این همایش‌هاست.

آیین افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری ساعت ۱۵ روز سه‌شنبه ۱۹ آبان برگزار می‌شود.

حدود ۵۰۰ شرکت در زمینه‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه، اینترنت، آموزش و امنیت اطلاعات در استان اصفهان فعال است.