fa-IR
با همه توان از توسعه فناوری در استان حمایت می‌کنیم
معاون استاندار کرمانشاه:

با همه توان از توسعه فناوری در استان حمایت می‌کنیم

معاون استاندار تاکید کرد: مجموعه مدیریتی استان با همه توان از طرح‌های توسعه فناوری و ایجاد اشتغال توسط شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان حمایت می‌کند.

رضا رحیمی در نشستی صمیمی با مدیران پارک علم و فناوری کرمانشاه در استانداری با بیان این مطلب اظهار کرد: باید همه تلاش خود را در جهت کاهش ریسک فعالیت‌های فناورانه شرکت‌های فناور به‌کار بگیریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز نیاز جوانان استان پرداختن به حوزه کارآفرینی و اشتغال دانش‌بنیان است، افزود: باید با تدوین برنامه عملیاتی از همه ظرفیت‌های استان در این راستا استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در ادامه بر تشکیل ساختاری در کارگروه پژوهش و فناوری استان به‌منظور انسجام بخشی و تسریع در امور فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان تاکید کرد و گفت: باید در برنامه‌ریزی‌ها سهم استان را از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور افزایش دهیم.

رحیمی در ادامه یادآور شد: استان نیاز به مرکز انتقال تکنولوژی دارد تا با در کنار هم قرار گرفتن شخصیت‌های شاخص علمی استان و صنایع بزرگ زنجیره انتقال تکنولوژی تکمیل و بومی اتفاق بیفتد.

وی در ادامه از پرداخت وام‌هایی با سود چهار درصد با عنوان طرح‌های اشتغال روستایی خبر داد و گفت: امیدواریم در این بخش کسب‌وکار‌های نوآورانه روستایی بخش قابل توجهی را به خود اختصاص دهد.

در ادامه این جلسه بهرام بادکو، رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه با تبریک انتخاب استاندار کرمانشاه در جمع چهار استاندار منتخب کشور در مراسم سی‌وهفتمین سالگرد تشکیل این نهاد انقلابی به عنوان استاندار منتخب حامی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی، به گزارشی از فعالیت‌های پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه پرداخت و افزود: زیست‌بوم فناوری طراحی شده در استان الگویی ویژه است که با کنار هم قرار دادن همه عناصر توسعه سعی در استفاده از ظرفیت‌های استان دارد.

بادکو در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از نیروهای متخصص، متعهد، کاردان و دلسوز در این مجموعه زمینه مناسبی جهت جهش در حوزه فناوری استان را فراهم نموده، افزود: همراهی، همدلی مدیریت و پیگیری استان نقش مهمی در توسعه فناوری در استان دارد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های فناور، افزود:جهاد دانشگاهی متولی ایجاد و توسعه شرکت‌های فناور، دانش بنیان و توسعه فناوری استان است، اما قطعا توسعه فناوری در استان با فعالیت یک نهاد یا بخش محقق نمی‌شود.

در ادامه این جلسه سیامک آزادی، معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه، یادآور شد: سعی کرده‌ایم زیست‌بوم فناوری استان را به خوبی شناسایی واز توانمندی‌های عناصر موثر در آن استفاده کنیم.

آزادی در ادامه با اشاره به اینکه در حال ترسیم نقشه راه برای توسعه فناوری استان با اجزای کارآمد هستیم، تصریح کرد: هدفمند کردن جذب شرکت‌ها در راستای حل مشکلات استان، تشکیل خوشه‌های فناوری توانمند، عارضه یابی تخصصی شرکت‌های فناور، تعریف بسته‌های حمایتی متناسب با نیاز شرکت‌ها از جمله اقداماتی است که حرکت در مسیر توسعه فناوری را در استان تسهیل می‌بخشد.

معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه با اشاره به توجه ویژه به توسعه بازار واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: در این راستا برنامه‌ریزی خاصی صورت گرفته که به‌زودی نتایج آن برای این واحد‌ها ملموس خواهد شد.

آزادی در پایان تصریح کرد: نیازمند توجه و همکاری همه دستگاه‌های استان برای تقویت توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و همچنین بهره‌مندی از توان و تخصص این شرکت‌ها در استان هستیم.

در پایان نیز مدیران پارک علم و فناوری کرمانشاه گزارشی از فعالیت‌های در حال انجام ارائه دادند.