fa-IR
البرز کریدور علم و فناوری کشور شد

البرز کریدور علم و فناوری کشور شد

‌نماینده عالی دولت از موافقت شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری کشور با تبدیل شدن بخشی از البرز به کریدور علم و فناوری خبر داد.

‌سید حمید طهایی در مراسم روز خبرنگار که امروز سه شنبه ۱۷ مرداد ماه در فردیس برگزار شد، گفت: ‌خوشحالم در جمع خبرنگارانی هستم که رسالت روشنگری، آگاهی‌بخشی و وظیفه خطیر رسولان الهی را بر دوش دارند.

وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در جامعه مسئولیت کمی نیست، بیان کرد: اینکه اتفاقی در جایی بیفتد و به همت شما اطلاع‌رسانی شود مهم است؛ اما مهم‌تر بعد از انتشار است که می‌تواند کارساز باشد.

استاندار البرز در ادامه گفت: در دنیای امروز کشوری که اطلاعات بیشتری دارد قدرت بیشتری دارد و با توجه به اینکه همه چیز لحظه‌ای شده بنابراین کار بزرگی به عهده شماست.

طهایی با اشاره به اینکه استان البرز این استعداد را دارد که به عنوان قطب علم و فناوری کشور مطرح شود، گفت: به همین دلیل در این زمینه تلاش ما بر چگونگی جا افتادن این موضوع بود تا این شعار محقق شود.

وی با بیان اینکه البرز مرکز تحقیقات، پژوهش و فناوری‌های نوین در بخش‌های مختلف است، افزود: ما بیش از صد سال سابقه تولید دارو داریم، در کشاورزی قبل از تاسیس دانشگاه تهران معین کشور بوده‌ایم و در معدن و حوزه‌های مختلف تولید قطعات بخش عمده‌ای از قطعه‌سازان کشور اینجاست.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح اولین پارک تخصصی اطلاعات و فناوری اطلاعات کشور با حضور وزیر علوم و وزیر ارتباطات تصریح کرد: این پارک می‌تواند زمینه توسعه را در اینجا فراهم کند.

طهایی ادامه داد: پیشنهاد ما این بود که در این استان نه فقط یک پارک یا دو پارک احداث شود؛ بلکه بخشی از استان به عنوان منطقه علم و فناوری ملی مشخص و مصوب شود.

وی در پایان اعلام کرد: حال، پردیس شرق تهران تا فرودگاه پیام به عنوان کریدور علم و فناوری در شورای عالی عتف تصویب شده است و این بخش از استان البرز به عنوان کریدور علم و فناوری ملی مصوب شده است.