برگزاری اولین رویداد استارت‌آپی گردشگری در چهارمحال و بختیاری
رییس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری خبر داد

برگزاری اولین رویداد استارت‌آپی گردشگری در چهارمحال و بختیاری

مشورت گرفتن و مشورت دادن، استفاده از تجارب افراد موفق و ایجاد یک کانون ایده‌پردازی از موضوعات هم‌اندیشی در رویداد گردشگری استان خواهد بود.

وحید خلیلی اردلی، رئیس جهاد دانشگاهی استان، از برگزاری اولین رویداد استارت‌آپی در حوزه گردشگری استان خبر داد و گفت: طبق قوانین برگزاری رویداد استارت‌آپی ابتدا دو پیش رویداد برگزار می‌شود و رویداد استارت‌آپ گردشگری استان نیز در پاییز یا زمستان سال جاری برگزار خواهد شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به اینکه این پیش رویداد بیشتر جنبه آموزشی، آگاه‌سازی و انتقال تجربه دارد، افزود: استارت‌آپ یک کلمه جدید است و سعی شده است همایشی کاربردی در راستای توسعه استان برگزار شود.

وی یکی از اهداف برگزاری این رویداد استارت‌آپی را هم‌اندیشی حول چند محور دانست و اظهار کرد: مشورت گرفتن و مشورت دادن، استفاده از تجارب افراد موفق در این حوزه و ایجاد یک کانون ایده‌پردازی از موضوعات هم‌اندیشی در این رویداد گردشگری خواهد بود.

خلیلی اردلی، گردشگری را یکی از نسخه‌های اصلی توسعه‌یافتگی استان برشمرد و تصریح کرد: برگزاری رویداد استارت‌آپی گردشگری در استان اقدامی کاربردی، مفیدفایده و کوچک در تقویت توسعه یافتگی استان است.

وی عنوان کرد: در مقوله گردشگری، اقتصاد گردشگری، آموزش گردشگری و توسعه گردشگر محوری، بهترین کسانی که می‌توانند یاری‌‏رسان باشد دستگاه‌‏های مرتبط در این حوزه هستند که خوشبختانه همه دستگاه‌ها به خوبی همکاری دارند. ‎

رییس جهاد دانشگاهی استان با بیان اینکه رویداد استارت‌آپ با همایش و سمینار متفاوت است، اضافه کرد: رویداد استارت‌آپی یک اتفاق کاربردی، واقعی و اثرگذار است.

خلیلی اردلی با اشاره به اینکه در ادبیات گذشته، نماد توسعه کشور و بشر دودکش‌ها و صنعت بودند، اظهار کرد: اکنون مبانی و نشان‌های توسعه تغییر یافته بشر از توسعه پول بنیان به توسعه مغز بنیان تغییر روش داده است.   ‎

وی تیتر توسعه مغز بنیان و انسان بنیان را ایده و ایده‌پردازی دانست و تصریح کرد: هر محفلی که ایده‌پردازی آن در راستای خیر بزرگی همچون راه گشایی اشتغال صورت گیرد مورد برکت الهی قرار خواهد گرفت.

رئیس جهاد دانشگاهی استان تبدیل دانش و علم به ثروت، دانایی به توانایی و دارایی را یک فرهنگ بومی، ایرانی و اسلامی خواند و بیان کرد: فردوسی بزرگ هزار سال پیش همزاد بودن دانش و توانایی را بیان کرد و در مبانی معرفتی و مکتب اهل بیت(ع) نیز موارد بسیاری در این زمینه وجود دارد.

خلیلی اردلی اظهار کرد: تبدیل دانش به توانایی و سپس تولید ثروت یک موضوع کاملا ایرانی و اسلامی است که مصداق آموزشی و کارگاهی آن را می‌توان برگزاری همین رویداد استارت‌آپی گردشگری در استان دانست.