انجام حدود سه‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات از سوی دولت

انجام حدود سه‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات از سوی دولت

رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور گفت: در دولت تدبیر و امید دو هزار و پانصد تا سه هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات از سوی دولت انجام شده است.

نصرالله جهانگرد در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: کشور در نقطه عطف مهمی در عرصه بین‌المللی قرار گرفته است. خوشبختانه سرافرازی‌هایی در عرصه سیاسی کشور داشته‌ایم که ما را در جایگاه ممتازی قرار داده است. لازم است که مدیران کشور در سطح ملی و استانی با اتخاذ راهبردهای خوب اجرایی به خوبی ارزش این فرصت‌ها را بدانند.

وی اظهارکرد: هم اکنون سبد کاملی از راهبردهای استراتژیک از سوی مقام معظم رهبری داریم که خوب اجرا کردن آن‌ها مسآله‌ای مهم است. حوزه فناوری اطلاعات بخش حیاتی است که از منظرهای مختلف در پیشرفت کشور نقش دارد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور خاطرنشان کرد: این صنعت در کشور ما نو و مدرن و پردامنه است و نزدیک به بیست‌وپنج هزار میلیارد تومان گردش کار اپراتورها است و چندین صد هزار نفر مشغول به کار هستند.

جهانگرد تصریح کرد: بازار خوبی در کشور در حوزه فناوری اطلاعات داریم و در تمام برنامه های توسعه کشور بالاترین ضریب پیشرفت در این شاخه بوده است. اگر رشد همه حوزه‌ها و شاخه‌ها را که در نظر بگیریم یک رقمی است اما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نوزده ممیز پنج دهم درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: سرمایه عظیمی از جوانان داریم که می‌توانند اهداف این صنعت را به پیش ببرند و کاربرد آن در سایر پروژه‌ها نیز خیلی مهم است اما قطعا تا پایان برنامه ششم انتظار ما این ست که خدمات ارتباطی در حوزه ثابت و سیار بسیار بیشتر شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: سرمایه‌گذاری‌های خوبی را در این دوساله داشته‌ایم که متاسفانه دوران فطرت را در این بخش در دو سال آخر دولت گذشته داشتیم. در دولت گذشته سرمایه‌گذاری در این بخش به چیزی در حدود صد تا صد و ده میلیارد تومان رسید که اکنون با مصوبات مجلس صحبت از ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این بخش تنها از سوی دولت است.

جهانگرد بیان کرد: بیش از دو برابر تا سه برابر این رقم را اپراتورها و بخش خصوصی انجام می‌دهند که تنها در همین بخش در هشت‌ماهه اخیر بیش از ۸۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذاری که طی این دوساله داشته‌ایم در چند سال آینده گسترده‌تر شود و خدمات ارتباطی نسل سوم و چهارم در سراسر کشور گسترده شود و برای هر خدمتی ظرفیت موبایل، تصویر و دیتا را داشته باشیم که حداکثر کار با کمک بخش خصوصی انجام خواهد شد.