fa-IR
سبیت می‌تواند دروازه ورود حوزه IT ایران به بازار اروپا باشد
مدیر بخش بین الملل نمایشگاه سبیت:

سبیت می‌تواند دروازه ورود حوزه IT ایران به بازار اروپا باشد

مدیر بخش بین الملل و فروش نمایشگاه سبیت آلمان گفت: شرکت‌های توانمندی در ایران وجود دارند که در زمینه‌های IT و ICT در حال فعالیت هستند و سبیت می‌تواند به عنوان سکو و دروازه‌ای برای ورود آنها به بازارهای اروپایی باشد.

نمایشگاه سبیت در شهر هانوفر آلمان برگزار می‌شود و هر سال پذیرای تعداد زیادی از شرکت‌های بین‌المللی فعال در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است. هر سال حدود سه هزار شرکت و غرفه‌گذار بین‌المللی در این رویداد در بخش‌های اینترنت، امنیت شبکه و تلفن همراه حضور دارند.
مارتینا لوبن که برای بازدید و برپایی غرفه در بیست‌وسومین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی(الکامپ) به ایران سفر کرده است، در این‌باره اظهار کرد: من از شرکت‌های استارت‌آپی ایرانی در نمایشگاه الکامپ ۲۳ در سالن الکام‌استارز بازدید کردم و حضور این شرکت‌ها نسبت به دوره قبل را حدود دو برابر دیدم.
وی افزود: استارت‌آپ‌های ایرانی در نمایشگاه الکامپ ۲۳ را نیروهای جوان و خلاقی اداره می‌کردند که ظرفیت زیادی در آنها وجود داشت.
لوبن با ابراز خشنودی از فرصت دیگری که برای حضور در ایران و بازدید از نمایشگاه الکامپ یافته است، نمایشگاه بیست‌وسوم را بسیار قوی‌تر از قبل ارزیابی کرد و یکی از دلایل این موفقیت را حضور پررنگ استارت‌آپ‌ها دانست.
به گفته لوبن، علاوه بر استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های غرفه‌گذار جدیدی هم در نمایشگاه حضور یافته بودند که توانمندی‌های خوبی داشتند.
وی بیان کرد: در این دوره، ما در غرفه سبیت هم شاهد حضور بازدیدکنندگانی بودیم که هم پرتعدادتر و هم متخصص‌تر از قبل بودند، همین امر نیز نشان‌دهنده موفقیت الکامپ در این دوره است.
در همین حال، نارینا آذربار، نماینده انحصاری شرکت نمایشگاه‌های هانوفر و کلن آلمان در ایران گفت: قرارداد همکاری بین سازمان نظام صنفی ایران به عنوان متولی الکامپ و شرکت نمایشگاه‌های هانوفر به عنوان متولی سبیت منعقد شده است تا شرایط حضور شرکت‌ها در این دو نمایشگاه تسهیل شود.
وی ادامه داد: امسال برای دومین بار سبیت در نمایشگاه الکامپ حضور رسمی داشت و امیدواریم که برای سبیت آتی که در خرداد ماه سال آینده برگزار می‌شود، ایران هم حضور گسترده‌تری داشته باشد.
وی افزود: درصدد هستیم شرکت‌های آلمانی در الکامپ بعدی حضوری پررنگ داشته باشند. تعداد بازدیدکنندگان آلمانی از نمایشگاه امسال بیشتر از دوره قبل بود و به نظر می‌رسد که سال آینده شاهد تعداد بیشتر شرکت‌های آلمانی در الکامپ خواهیم بود.
نمایشگاه الکامپ ۲۳ از ۳۰ تیرماه تا دوم مرداد ماه با حضور بیش از ۸۰۰ شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد و سبیت برای دومین سال متوالی در این نمایشگاه حضور یافت.