fa-IR
سرمایه‌گذاری کلان بیمه دی در فناوری اطلاعات

سرمایه‌گذاری کلان بیمه دی در فناوری اطلاعات

مدیرعامل بیمه دی گفت: این شرکت بیمه بر روی راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه بیمه‌ای سرمایه‌گذاری کلانی کرده است.

سید مجید بختیاری مدیرعامل بیمه دی با بیان اینکه صنعت بیمه برخلاف دیگر حوزه‌ها برای تلفیق با فناوری اطلاعات حرکت کندتری در کشور داشته است، اظهار داشت: بیمه دی به عنوان پیشرو در بحث ورود به سازو کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات، سرمایه‌گذاری بالایی را در این زمینه انجام داده‌ایم و بنا بر اهمیتی که به بحث فناوری اطلاعات قائل هستیم ردیف بودجه‌ای را برای این مهم مصوب کرده‌ایم.

وی افزود: بیمه یک فعالیت فرایندی و محاسباتی است و ورود فناوری اطلاعات به آن مستلزم زیرساخت هایی است که توانایی اجرای ایده‌ها و خدمات آنلاین را تسهیل کند. به دلیل بحث محاسباتی، مالی و فرایندی درهای شرکت‌های بیمه به روی فناوری اطلاعات به سختی باز می‌شود اما بیمه دی به عنوان یک شرکت بیمه‌ای پیشرو این حوزه سرمایه‌گذاری خود را از چندی قبل آغاز کرده است و بر مبنای سیاست‌های پیش رو از استارت‌آپ‌های فعال در این حوزه حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه ورود استارت‌آپ‌ها و خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات در حوزه بیمه به دلیل زیرساخت‌های کنونی تا کنون محقق نشده است، گفت: فاز اول سرمایه‌گذاری بیمه دی روی طراحی نرم‌افزار هسته خدمات بیمه انجام شده است. متاسفانه نرم‌افزار مرکزی شرکت‌های بیمه به دلیل فرسودگی و عدم به‌روزرسانی با فضای فناوری اطلاعات امروزی، پتاسیل افزودن خدمات آنلاین را نداشته است.

بختیاری ادامه داد: امروزه در دنیای مدرن خدمات بیمه‌ای موازی با دیگر صنایع و حوزه‌های خدماتی و مالی دیگر همکاری تنگاتنگی را با تکنولوژی‌های روز و فناوری اطلاعات دارند و به همین دلیل است که ارزش افزوده بالایی را به مخاطبان خود ارائه می‌کنند.

وی در این باره افزود: خدماتی مانند ورود اینترنت اشیاء و وجود اپلیکیشن‌های فراوان خدماتی به حوزه بیمه ورود پیدا کرده‌اند. امروزه بیش از ۱۰ ترند در دنیا برای صنعت بیمه وجود دارد که حداقل ۵ مورد را می‌توان به کشور تعمیم داد اما شرط و الزام ورود ایده‌های مبتنی بر وب و همچنین تولید ارزش افزوده برای بیمه‌گذارها ایجاد زیرساخت فناوری اطلاعات در صنعت بیمه‌ ای کشور است.

مدیرعامل بیمه دی تاکید کرد: بیمه دی به عنوان پیشرو در فناوری اطلاعات در صنعت بیمه‌ای کشور این حرکت را شروع کرده است و علاوه بر سرمایه‌گذاری وسیع در بخش زیرساخت امیدوار به همکاری با استارت‌آپ‌های حوزه بیمه هستیم.