موتور رویدادهای کارآفرینی در استان مرکزی روشن شد

موتور رویدادهای کارآفرینی در استان مرکزی روشن شد

به همت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی استان مرکزی مجموعه رویدادهای کارآفرینی در استان مرکزی در حال برگزاری است.

محمدرضا آقاجانی مدیر دفتر اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اعلام این خبر، گفت: رویدادهای کارآفرینی موتور محرکه خوبی جهت انسجام و توانبخشی در راستای یجاد اشتغال و تجاری‌سازی فناوری است .

وی افزود: در راستای برنامه ششم توسعه سازمان «ستفا» و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در خصوص برگزاری رویدادهای کارآفرینی در سال جاری، چهار رویداد کارآفرینی در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی برگزار شد .

آقاجانی اظهار کرد: اولین رویداد از این مجموعه، روز دوشنبه دوم مرداد ماه سال جاری تحت عنوان رویداد کارآفرینی دورهمی ویژه مدرسین مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک برنامه‌ریزی و برگزار شد. در این برنامه ضمن بررسی الفبای استارتاپ و ایده‌پردازی، مدرسین با کارگاه خلق ایده، همچنین بوم کسب‌وکار و بوم فرآفرین آشنا شدند .

وی افزود: در ادامه سلسله رویدادهای کارآفرینی از مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاد دانشگاهی روز سه‌شنبه سوم مردادماه نیز رویدادی ویژه فعالان حوزه گل و گیاه در پایتخت گل ایران شهرستان محلات برگزار شد. در این رویداد ابتدا یک کارآفرین در حوزه گل و گیاه تجربیات خود را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داد، سپس این برنامه توسط سید رضا علوی مدیر ستفای خوزستان و مدرس رویدادهای فرآفرین ادامه یافت .

به گفته وی، در روز چهارشنبه چهارم مردادماه نیز این رویداد تحت عنوان شهر هوشمند ویژه شهرستان اراک در ساختمان مرکزی جهاد دانشگاهی با حضور علاقه‌مندان در حوزه‌های مختلف شهری برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این رویداد ضمن استقبال از مطالب ارائه شده در این برنامه تکرار برنامه‌هایی از این دست را خواستار شدند .

رویداد کارآفرینی دیگری روز پنجشنبه پنجم مرداد ماه با موضوع کشاورزی با توجه به ظرفیت کشاورزی در شهرستان خمین، در این شهر برگزار شد.