fa-IR
ارائه مجموعه‌ای از خدمات به استارت‌آپ‌ها در پلتفرم جامع فناپ

ارائه مجموعه‌ای از خدمات به استارت‌آپ‌ها در پلتفرم جامع فناپ

قائم‌مقام مدیرعامل فناپ با اشاره به تلاش این شرکت برای ایجاد پلتفرمی جامع گفت: هدف از ایجاد چنین پلتفرمی ایجاد یک زیرساخت برای ارائه مجموعه‌ای از خدمات به استارت‌آپ‌ها است.

حسین اسلامی در حاشیه نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۷ افزود: نگاه فناپ در راه‌اندازی پلتفرم مورداشاره این است که به‌عنوان بنگاهی بزرگ با شرکت‌های کوچک رقابت نکند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ایجاد کسب‌وکارهای استارت‌آپی در ایران این است که افراد برای دریافت همه خدماتی که به‌منظور عملی کردن ایده‌های خود به آن‌ها نیاز دارند، باید به مجموعه‌های مختلفی متصل شوند.

معاون توسعه کسب‌وکار فناپ، بیان کرد: این شرایط کار را برای صاحبان ایده‌های جدید پیچیده می‌کند و طرح تجاری آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل فناپ قصد دارد با ایجاد پلتفرم جامع، همه خدمات را در یک بستر به آن‌ها ارائه و در قبال هر تراکنش، مبلغی را دریافت ‌کند.

اسلامی توضیح داد: برای مثال پس از راه‌اندازی این پلتفرم اگر فردی قصد راه‌اندازی یک استارت‌آپ در حوزه رزرو و فروش بلیط هواپیما را داشته باشد، دیگر دغدغه‌ای در حوزه مسائلی چون پرداخت، دیتاسنتر و کال‌سنتر ندارد و به‌راحتی می‌تواند ایده خود را اجرایی کند.

وی با اشاره به این نکته که فناپ چنین نگاهی را در همه حوزه‌های کاری خود دارد گفت: ما سال گذشته وعده رونمایی از پلتفرم جامع را در الکامپ امسال داده بودیم اما به دلیل تغییر در زمان برگزاری نمایشگاه، عملی شدن این وعده به آینده موکول شد.

تمرکز ویژه بر حوزه تلکام
قائم‌مقام مدیرعامل فناپ، این شرکت را هلدینگی با پنج شرکت توصیف کرد و گفت: این شرکت‌های در حوزه‌های پرداخت، زیرساخت، خدمات بانکی، سرمایه‌گذاری و تلکام فعالیت می‌کنند.
اسلامی با اشاره به این نکته که در هر یک از حوزه‌ها محصولات و خدماتی در الکامپ ۲۰۱۷ رونمایی شد، افزود: همچنین استارت‌آپ‌هایی که فناپ به‌عنوان شتاب‌دهنده یا سرمایه‌گذار در کنار آن‌ها قرار دارد در این نمایشگاه معرفی شدند.
معاون توسعه کسب‌وکار فناپ، تلکام را یکی از حوزه‌هایی که این شرکت‌ در سال‌ها اخیر روی آن‌ها تمرکز ویژه‌ای داشته است اعلام کرد و گفت: فناپ همچنین با دریافت مجوزهای لازم برای ایجاد تلویزیون اینترنتی، نخستین مجموعه‌ای است که با تأیید صداوسیما به پخش زنده برنامه‌های این سازمان و همچنین محتوای تولیدی خود می‌پردازد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های پرداخت و خدمات بانکی ازجمله حوزه‌های اصلی موردتوجه فناپ است، بیان کرد: سهام‌دار اصلی این شرکت بانک پاسارگاد است به همین دلیل، بیشتر نوآوری‌های ما ابتدا در این مجموعه آزمایش می‌شود اما فناپ در حوزه پرداخت با بسیاری از بانک‌های کشور ازجمله صادرات، رفاه و قرض‌الحسنه رسالت همکاری دارد.
به گفته قائم‌مقام مدیرعامل فناپ، این شرکت با هر بانکی که متقاضی دریافت خدمات آی‌تی و آی‌تی‌سی باشد همکاری می‌کند و محدودیتی در این زمینه ندارد.
بیست و سومین دوره نمایشگاه الکامپ، ۳۰ تیر تا ۲ مرداد سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.