وزارت صنعت هزینه ارتباط میان استارت‌آپ‌ها و صنایع را تقبل می‌کند
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از سالن الکام‌استارز:

وزارت صنعت هزینه ارتباط میان استارت‌آپ‌ها و صنایع را تقبل می‌کند

ظهر سومین روز نمایشگاه الکامپ، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت به بازدید از سالن الکام‌استارز پرداخت.

وزیر صنعت با اشاره به حضور جمعیت زیادی از جوانان و صاحبان ایده در این سالن گفت: یکی از مزیت‌های استارت‌آپ‌ها بحث نو‌آوری و خلاقیت است، که کشور شدیدا به آن نیاز دارد و خوشبختانه طی این چند سال با حضور جوانان در صحنه‌ کسب‌وکار، شاهد کارهایی کاملا جدید هستیم.

نعمت‌زاده افزود: امروز خوشحالم که از اول صبح برای پرده‌برداری از طراحی یک موتور یورو شش با مصرف چهار‌و‌نیم تا پنج لیتر حضور داشتم و سپس به نمایشگاه آمدم تا استارت‌آپ‌ها و جوانان صاحب ایده را ببینم.

وی ادامه داد: فعالیت وزارت صنعت معدن و تجارت حدود ۳۷ در‌صد تولید ناخالص ملی را تشکیل می‌دهد، یعنی بیش از یک‌سوم اقتصاد کشور. کسب‌وکارهای نوین در این این بخش می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند و مسیر تولید، صادرات و واردات را مدرن کنند.

نعمت‌زاده با تاکید بر جایگاه نوآوری در صادرات گفت: با تعدادی از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های علاقه‌مند صحبت داشتم. امروز نمی‌توانیم با روش‌های سنتی جایگاه والایی را در صادرات جهان داشته باشیم. ولی کسب‌وکارهای نوپا و دانش بنیان می‌توانند با استفاده از خلاقیت خود، همان طور که کالایی را از یک فروشگاه به دست مصرف کننده می‌رسانید، از انبار تولیدی یک تولید کننده به دست مصرف کننده‌ای در قاره دیگر برسانید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: خواهش دیگری که از کسب‌وکارهای نوپا دارم این است که در بخش صنعت و معدن نیاز به تحول و نوآوری داریم و استارت‌آپ‌ها باید با با صنایع کوچک و متوسط و بزرگ ارتباط داشته باشند.

وی ادامه داد: حاضریم هزینه‌های ارتباط کسب‌وکارهای نوپا با بخش صنعت را تقبل کنیم. به ویژه واحدهای کوچک نیاز زیادی به خلاقیت و خدمات استارت‌آپ‌ها دارند.