قوانین مناسب کسب‌وکارهای نوپا باید تدوین شود
مدیرعامل شرکت زیرساخت در جریان بازدید از الکام‌استارز:

قوانین مناسب کسب‌وکارهای نوپا باید تدوین شود

رییس پلیس فتا و مدیرعامل شرکت زیرساخت به بازدید از سالن الکام‌استارز پرداختند.

سردار کمال هادیان‌فر رییس پلیس فتا و محمدجواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت زیرساخت در روز سوم نمایشگاه، به بازدید از سالن الکام‌استارز پرداختند.

مدیرعامل شرکت زیرساخت در جریان این بازدید گفت: قوانین کشور متناسب با نیازها و فضای حوزه استارت‌آپی تدوین نشده و این موضوع معضلات زیادی را برای توسعه کسب‌وکارهای نوپا به وجود آورده است.

محمدجواد آذری جهرمی ادامه داد: اکنون کسب‌وکارهای کوچک و نوپا و شرکت‌های قدیمی بزرگ همه با یک چشم نگاه می‌شوند که این موضوع با تدوین قوانین جدید باید تغییر کند.

وی با بیان این که در زمینه‌هایی مانند بیمه و مالیات کسب‌وکارهای نوپا با مشکل مواجه هستند گفت: مشکل دیگر این حوزه این است که قانون تفکیکی میان کسب‌وکارهای فضای مجازی و سنتی قائل نشده است.

مدیرعامل شرکت زیرساخت با بیان این که تحولات سریع حوزه فاوا در کنار مزایایش، چالش‌های فرهنگی نیز در پی دارد گفت: باید با برنامه‌ریزی درست هم دغدغه‌های فرهنگی را رفع کنیم و هم با ایجاد مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها، اسباب توسعه اقتصادی را فراهم آوریم.

آذری جهرمی با بیان این که مجلس در رفع مشکلات استارت‌آپ‌ها می‌تواند موثر باشد گفت: امیدواریم کارگروهی برای بررسی وضعیت کسب‌وکارهای نوپا در مجلس شکل گرفته و قوانین لازم برای این کسب‌وکارها تدوین و تصویب شود.

وی ادامه داد: البته با وجود همه این چالش‌ها در سال گذشته ۱۳۰ هزار شغل در حوزه فاوا ایجاد شد.