رویداد ملی مد و لباس در گیلان

رویداد ملی مد و لباس در گیلان

دبیر برگزاری رویداد ملی «چالش پویش درآمد» مد و لباس این‌گونه آغاز می‌کند: اصولاً مد در هر جامعه‌ای متناسب با شرایط خاص همان جامعه تعریف می‌شود. عوامل بسیاری در شکل‌گیری، پذیرش و استقبال یک مد در هر جامعه دخیل هستند که از آن جمله می‌توان به شرایط خاص فرهنگی، دینی، اقتصادی، جامعه‌شناسی و برخی هنجارهای اجتماعی اشاره کرد.

محمدرضا پژوهنده ادامه می‌دهد، عموماً طراحی‌هایی که توسط طراحان داخلی صورت می‌گیرند نمونه‌ای بسیار ابتدایی و کپی از نمونه‌های خارجی است که با واقعیت باورهای رایج جامعه سنخیتی نداشته و حتی درصورتی‌که کیفیت متناسبی هم داشته باشند به علت عدم سازگاری با شرایط تولید تجاری به تولید انبوه نمی‌رسند و درنهایت دیده نمی‌شوند. عدم وجود واحدهای طراحی تخصصی در تولیدی‌ها یکی دیگر از عوامل مهم شکل نگرفتن مد است. همین‌طور نقصان در تبلیغات در حوزه مد در رسانه‌های تصویری و محدودیت‌هایی که دراین‌باره وجود دارد عملاً راه معرفی و رواج طرح‌ها و مدهای جدید به مخاطبین را بسته نگه‌داشته است.

او این‌گونه ادامه می‌دهد که همین مشکلات و پیچ‌وخم‌های حرفه‌ای تیم «نوین فناوران» را که پیش‌ازاین ۴ رویداد دیگر با عناوین استارت‌آپ‌ ویکند گردشگری، «چالش پویش درآمد» محیط‌زیست، «چالش پویش درآمد» پدافند غیرعامل و «چالش پویش درآمد» گلدان‌های ترافیکی را با موفقیت برگزار کرده است، بر آن داشت تا رویدادی ازاین‌دست در حیطه مد و لباس برگزار کند.

پژوهنده در پاسخ به این سؤال که دستاوردهای این رویداد چگونه است گفت: در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه شامل فعالان حوزه‌های مختلف، متخصصین مد و لباس، محصلین این رشته، مراکز تولید لباس، برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ‌، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۳ روز ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و هر گروه ایده‌هایی را اجرا کرده یا به دنبال راه‌حل اجرایی برای چالش‌های موجود باشند. به‌طور مشخص آموزش عملی به افراد، ایجاد ارتباط میان افراد متخصص، تبدیل ایده به کسب‌وکار، حل چالش‌ها و معضلات، حمایت در تجاری‌سازی و پیاده‌سازی عملی طرح‌ها از دستاوردهای این رویداد خواهد بود.

او این‌گونه سخنان خود را به پایان می‌رساند، این رویداد بهترین فرصت است تا تمامی تیم‌های فعال، دانشجویان، مهندسان و متخصصین و سایر علاقه‌مندان به عرصه مد و لباس، دور یکدیگر گردآمده و توانایی‌های خود را به عرصه ظهور بگذارند. به‌طورقطع این رویداد می‌تواند شناسایی مناسبی از تیم‌ها و قابلیت‌های آنان باشد و پس از بررسی و داوری‌های لازمه، ایده‌های برگزیده موردحمایت قرار می‌گیرند.

این رویداد در تاریخ ۱ تا ۳ شهریورماه ۱۳۹۶ توسط تیم نوین فناوران با حمایت پارک علم و فناوری استان گیلان در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد انزلی برگزار خواهد شد.

جهت ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر به سایت www.guilanfashion.ir مراجعه نمایید.