fa-IR
توصیه واعظی به وزیر ارتباطات بعدی در دولت دوازدهم

توصیه واعظی به وزیر ارتباطات بعدی در دولت دوازدهم

محمود واعظی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت پارس آنلاین، با اشاره به ورود این شرکت به عرصه فعالیت‌های مرتبط با اینترنت اشیاء، گفت: قرار شده است تا از طریق این شرکت و از طریق تکنولوژی‌های نوین این فناوری با استفاده از نیروهای ایرانی و محصولات ایرانی به انجام برسد و تعداد زیادی شغل نیز در این حوزه ایجاد شود.

او درباره اقدامات انجام‌شده توسط این شرکت، تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین این اقدامات اینترنت اشیاء است که امروزه فناوری روز دنیاست که شما در آینده از این فناوری بیشتر خواهید شنید.

وی بابیان این‌که در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تمرکز ما بر روی بحث محتوا و خدمات خواهد بود، گفت: در فاز اول و دوم تمرکز بر روی مباحث زیرساختی بود که خوشبختانه حالا فراهم‌شده و ما امروز با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در این خصوص تمرکزمان را بر روی مسائل محتوایی و اپلیکیشن‌های مختلف خواهیم گذاشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان این‌که ما عرصه را برای فعالیت شرکت‌های خصوصی فراهم کرده‌ایم، گفت: ما تکنولوژی را آزاد کردیم و به شرکت‌های خصوصی سپردیم، چرا که معتقدیم آن‌ها بهتر می‌دانند که از چه تکنولوژی‌هایی استفاده کنند. وزارت ارتباطات در اینجا نقش حامی و پشتیبانی را بر عهده دارد.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر خود در خصوص ایجاد تسهیلات برای شبکه‌های اجتماعی داخلی با سه تا پنج میلیون عضو در کشور، گفت: ما نباید اجازه دهیم که شبکه‌های اجتماعی خارجی در داخل کشور درآمدزایی اقتصادی یا کار بنگاهداری را انجام دهند. ما پرداخت و خدمات ارزش‌افزوده را برای شرکت‌های خارجی ممنوع کرده‌ایم تا کاربران داخلی را تشویق کنیم و مقرر کرده‌ایم که اگر از مرز سه میلیون عضو بگذرند به آن‌ها تسهیلات می‌دهیم و اگر از مرز پنج میلیون عضو بگذرند اجازه می‌دهیم تا پرداخت داشته و خدمات ارزش‌افزوده داشته باشند.