fa-IR
تمدید مهلت ثبت‌نام برای حضور در فرآیند ارزیابی محصولات فناورانه تا فردا

تمدید مهلت ثبت‌نام برای حضور در فرآیند ارزیابی محصولات فناورانه تا فردا

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام برای حضور در فرآیند ارزیابی انتخاب محصولات برتر فناورانه به‌عنوان یکی از برنامه‌های «اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس» تا فردا ۲۷ تیرماه تمدید شد.

اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس هرساله باهدف ارائه گزارش یک‌ساله عملکرد پارک، آگاهی از آخرین اقدامات و دستاوردهای شرکت‌های عضو، رونمایی از دستاوردهای برجسته فناورانه، انتخاب برترین شرکت‌های عضو پارک و سازمان و اشخاص حقوقی همکار در زمینه‌های مختلف با حضور مدیران ارشد شرکت‌ها و نمایندگان برخی از سازمان‌های دولتی و صنعتی مرتبط با فعالیت‌های پارک برگزار می‌شود.

در پانزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس نیز مانند هرسال از آخرین دستاوردهای برتر فناورانه شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی رونمایی خواهد شد؛ بر این اساس و طبق روندهای پیش‌بینی‌شده برای ارزیابی محصولات طی این فراخوان از شرکت‌های متقاضی که دستاوردهای جدیدی در تولید محصولات دانشی حوزه‌های مختلف فناوری داشته‌اند، دعوت می‌شود تا در فرایند انتخاب برترین محصولات و دستاوردهای فناورانه پارک مشارکت کنند.

شاخص‌های مؤثر در انتخاب محصولات برتر شامل عدم معرفی محصول یا نوع ارتقا یافته آن در دوره‌های قبلی رونمایی اجلاس خانواده پارک یا در جشنواره‌ها و رسانه‌های داخلی و خارجی کشور، کامل بودن فرایند تجاری‌سازی طی شده و وجود سابقه فروش حداکثر ۲ سال متناسب با ظرفیت بازار محصول، دارا بودن مجوز و تأییدیه فنی از مراجع مربوطه، تأثیرگذاری بر رفع نیازهای حیاتی و استراتژیک کشور و کاهش یا قطع وابستگی به کشورهای خارجی، انجام فرایندهای لازم به‌منظور اخذ مالکیت‌های معنوی لازم مرتبط با محصول و همچنین وجود محصول در فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان یا دارا بودن ظرفیت حضور در این فهرست هستند.

اخذ مجوز رونمایی برای محصولاتی که جنبه محرمانگی داشته و به‌منظور رونمایی نیازمند اخذ مجوز و تأییدیه از نهاد یا اشخاص خاصی هستند، بر عهده شرکت متقاضی است.

شرکت‌هایی که محصولات آن‌ها در این دوره از اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس معاونت علمی رونمایی می‌شود، علاوه بر بهره‌مندی از فرصت‌ها و مزایای ذاتی برگزاری مراسم رونمایی، می‌توانند از مزایایی برخوردار شوند.

این مزایا شامل بهره‌مندی از لیزینگ محصول رونمایی شده، تسهیل فرآیند جذب سرمایه برای توسعه محصول رونمایی شده، قرار گرفتن در بخش ویژه‌های سامانه فن بازار به مدت یک‌ ماه، پوشش خبری و تبلیغاتی از طریق ساخت مستند، انجام مصاحبه و هماهنگی پخش در رسانه‌های دیداری، شنیداری و نوشتاری، هماهنگی درج تبلیغات در نشریات تخصصی و معرفی به‌منظور حضور در برنامه‌های تخصصی صداوسیما است.

متقاضیان می‌توانند برای حضور در فرآیند ارزیابی انتخاب محصولات برتر فناورانه شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی، برگه را دریافت و پس از تکمیل به همراه مستندات لازم، به نشانی UTP@techpark.ir ارسال کنند.

مهلت ثبت‌نام حداکثر تا روز ۲۷ تیرماه تمدیدشده است.