کمک‌هزینه صد میلیون دلاری تویوتا برای استارت‌آپ‌ها

کمک‌هزینه صد میلیون دلاری تویوتا برای استارت‌آپ‌ها

شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرده است که برای حمایت از استارت‌آپ‌های فعال در عرصه هوش مصنوعی و رباتیک صد میلیون دلار هزینه خواهد نمود.

شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا بخشی جدید به نام «بلندپروازی در هوش مصنوعی» راه‌اندازی کرده است که به حمایت از کسب‌وکارهای نوپا در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک خواهد پرداخت.

این بخش که در دره سیلیکون آمریکا واقع‌شده علاوه بر حمایت مالی، در زمینه سرمایه‌گذاری و آموزش نیز با شرکت‌های فعال همکاری خواهد نمود.

«جیم ادلر (Jim Adler)» مسئول موسسه تحقیقاتی تویوتا گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کارآفرینان این است که بتوانند مطمئن شوند که آیا محصولی تولیدی آن‌ها موردنیاز بازار هست یا نه و ما تلاش می‌کنیم در یک محیط همکاری دوطرفه این عدم اطمینان را به وثوق کامل تبدیل کنیم، زیرا موفقیت آن‌ها به‌نوعی موفقیت ماست.

وی افزود: ما به‌صورت مداوم به رصد فعالیت شرکت‌ها می‌پردازیم تا اطمینان داشته باشیم سرمایه‌گذاری به‌خوبی انجام‌شده و شرکت‌های موردحمایت در حال کار بر روی چالش‌های موردنیاز ما هستند.

تابه‌حال سه استارت‌آپ تحت حمایت این برنامه قرارگرفته‌اند که در زمینه طراحی سیستم‌های اجتناب از تصادف، طراحی الگوریتم‌ برای فناوری‌های هوشمند مانند پهپادها و خودروهای خودران و یک شرکت در عرصه رباتیک فعالیت می‌کنند.

قرار است چند شرکت دیگر نیز به این فهرست اضافه شوند. در بیانیه این شرکت آمده است: بخش تحقیقات تویوتا به‌سرعت در حال رشد و پیشرفت است و ما اهمیت گسترش فعالیت‌های خودمان را با شرکت‌های پیشرو و نخبه درک می‌کنیم و تلاش می‌کنیم کارآفرینان در سراسر جهان بتوانند با کمک ما در راستای بهبود کیفیت زندگی بشر فعالیت کنند.