fa-IR
فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تا آخر تیرماه راه‌اندازی می‌شود/ به استارت­آپ‌ها توجه ویژه داریم
واعظی در جمع خبرنگاران:

فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تا آخر تیرماه راه‌اندازی می‌شود/ به استارت­آپ‌ها توجه ویژه داریم

واعظی درباره آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات، اظهار داشت: جلسات به‌صورت منظم برگزارمی شود و دوشنبه هفته جاری جلسه مفصلی با تعدادی از شرکت‌های مختلف و بخش‌هایی که در آنجا بازیگر اصلی هستند برگزار شد و فاز سوم تا آخر این ماه راه‌اندازی می‌شود.
محمود واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در ارتباط با دولت الکترونیک کارهای زیربنایی بسیاری خوبی صورت گرفته است و فاز سوم شبکه ملی اطلاعات را عرضه خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری ادامه داد: عنایت ویژه به استارت‌­آپ‌ها و نیروهای‌ جوان داریم که اکنون در بخش کسب‌وکار الکترونیک فعالیت خود را شروع کرده‌ا‌ند.
او در پاسخ به اینکه چه بخشی از فعالیت‌ و نظارت‌ها بر شرکت‌های اینترنتی بر عهده وزارت ارتباطات است، گفت: آن بخشی که‌ در اختیار وزارت ارتباطات قرار دارد این است که زیرساخت‌های آن‌ها را فراهم کنیم تا بتوانند در بستر شبکه ملی اطلاعات و شبکه انتقال و پهن باند کشور به فعالیت بپردازند که کار بسیار هزینه‌بر و بزرگی است که این کار انجام‌شده است.

واعظی بیان کرد: بخشی از مجوزهایی که به مسائل فنی برمی‌گردد این‌ها به عهده سازمان تنظیم مقررات است و آن دسته مسائلی که به کسب‌وکار مربوط است باید با وزیر صنعت و معدن تجارت هماهنگ شود و بخشی هم مربوط به شکل‌گیری آن برمی‌گردد که به وزارت کار و تعاون و وزارت اقتصاد مربوط می‌شود.

 او با اشاره به جلسه ۴ ساعته با مجلس، اظهار داشت: در این جلسه وزیر دادگستری، معاونین وزیر صنعت و معدن وزیر کار و معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای مسئله محتوا حضور داشتند که یک کمیته تشکیل دادیم و یک نماینده هم از وزارت ارتباطات در این کمیته حضور دارد تا کلیه ساماند‌هی‌ها و اموری که باید در وزارتخانه‌ها تصمیم‌گیری شود و در شورای عالی فضای مجازی تصمیم‌گیری شود موردبررسی قرار دهند.
واعظی بابیان اینکه شرکت‌های اینترنتی یک کسب‌وکار جدید است، گفت: ما مصوبات مجلس و قانون به‌اندازه کافی برای این موضوع نداریم و باید قانون مادر را به مجلس برده و آن را به تصویب برسانیم.

وزیر ارتباطات بیان کرد: روز گذشته با فراکسیون اشتغال مجلس جلسه یک‌ساعته داشتیم که با نمایندگانی از فراکسیون‌های مختلف بحث کردیم و عده‌ای از بزرگان کسب‌وکار الکترونیک هم حضور یافتند و کمیته مشترکی را تشکیل دادیم که از دولت و مجلس و بخش خصوصی حضور دارند.

او افزود: مهم‌ترین هدفی که در دولت دنبال می‌کنیم این است که اگر کسب‌وکار الکترونیکی در حال گسترش است، لطمه‌ای به کسب‌وکار سنتی نزند و آشتی و ارتباطی بین کسب‌وکار سنتی و الکترونیکی برقرار شود.

 وزیر ارتباطات و فناوری در پاسخ به اینکه آیا برای حضور در کابینه دوازدهم با شما صحبتی شده است گفت: الآن زود است و باید مقداری صبر کنیم.

او درباره اینکه آیا در کابینه دوازدهم حضور دارید، بیان کرد: این مسئله در اختیار رئیس‌جمهور است.