پیش‌بینی حضور بیش از ۳۰۰ شرکت در الکامپ

پیش‌بینی حضور بیش از ۳۰۰ شرکت در الکامپ

مدیر اجرایی بیست‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) گفت: تاکنون حضور بیش از ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه الکامپ ۲۳ قطعی شده است و به احتمال زیاد این تعداد افزایش می‌یابد.
نمایشگاه الکامپ هر سال آذرماه برگزار می‌شد اما بیست‌وسومین دوره این نمایشگاه امسال برای ارائه مناسب‌تر دستاوردها، دسترسی بهتر مردم به آخرین یافته‌های این حوزه و حضور بیشتر فعالان این عرصه، ۳۰ تیر ماه تا دوم مردادماه برگزار خواهد شد.
باقر بحری به افزایش حدود ۲۵ درصد فضای فیزیکی نمایشگاه الکامپ ۲۳ اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود تعداد شرکت‌کنندگان در این رویداد بزرگ نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.
وی اظهار کرد: در نمایشگاه امسال حدود یک هزار شرکت درخواست حضور داشتند که تاکنون بیش از ۳۰۰ شرکت حضور خود را قطعی کردند .
بحری با اشاره به این که سالن‌هایی برای استارت‌آپ‌ها، بازی‌های رایانه‌ای، اشتغال و دولت الکترونیک نیز در نظر گرفته شده است، بیان کرد: شرکت‌های استارت‌آپی در سالنی به مساحت هفت هزار متر مربع حضور می‌یابند.
به گفته مدیر نمایشگاه الکامپ ۲۳ ، تاکنون ۸۰۰ شرکت استارت‌آپی درخواست حضور دارند که هنوز ثبت نام این بخش ادامه داشته و امکان افزایش درخواست‌ها وجود دارد اما ظرفیت سالن در نظر گرفته شده برای این مجموعه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ شرکت است.
وی برگزاری همایش ها را از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه اعلام کرد و گفت: همایش آینده اقتصاد فناوری اطلاعات اول مرداد ماه در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.
بحری ادامه داد: باتوجه به اینکه فاصله این نمایشگاه با دوره قبلی حدود شش ماه است، شرکت‌های خارجی کمتری نسبت به دوره قبل در این نمایشگاه حضور خواهند داشت اما سال آینده شاهد حضور پررنگ شرکت‌های خارجی خواهیم بود.
وی افزود: قرارداد همکاری مشترک بین این مجموعه و سبیت در مدت برگزاری نمایشگاه الکامپ ۲۳ منعقد خواهد شد.
سبیت (CeBIT) یا نمایشگاه کامپیوتر هانوفر بزرگترین رویداد نمایشگاهی دنیا در صنعت کامپیوتر، شبکه و فناوری اطلاعات و ارتباطات است که همه ساله با حضور فعالان علوم کامپیوتر، ارتباطات و مخابرات در محل نمایشگاه‌های شهر هانوفر برگزار می‌شود.