تغییر قانون سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در آمریکا

تغییر قانون سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها در آمریکا

کمیسیون امنیت و معاملات ایالات‌متحده ( SEC ) مقررات جدیدی تصویب کرده که بر اساس آن‌کسانی که از پروژه‌های Crowdfunding  پشتیبانی می‌کنند بتوانند سهم قانونی از شرکت موردحمایت را در اختیار داشته باشند.

بر اساس رأی‌گیری که در این کمیسیون انجام‌شده بخشی به قانون فعلی سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها در این کشور اضافه‌شده که از سه ماه آینده قابل‌اجراست.

این تغییرات باعث گسترش معنی سرمایه‌گذاری استارت‌آپ می‌شود.

در حال حاضر تنها سرمایه‌گذاران تائید شده قادر به دریافت سهم از استارت‌آپ‌ها هستند و این سرمایه‌گذار آن‌کسانی هستند که حداقل ثروت خالص آن‌ها یک‌میلیون دلار ( شامل خانه محل اقامت نمی‌شود)  یا درآمد سالانه آن‌ها ۲۰۰ هزار دلار باشد. اما کسانی که چنین پتانسیل مالی دارند بیش از ۳ درصد جمعیت آمریکا را شامل نمی‌شوند.

بر اساس قانون جدید کسانی که درآمد خالص سالانه آن‌ها یا ثروتشان کمتر از ۱۰۰ هزار دلار باشد قادر خواهند بود تا ۲ هزار دلار یا ۵ درصد از درآمد سالانه‌شان یا ثروت خالصشان را در یک استارت‌آپ سرمایه‌گذاری کنند. کسانی که درآمد یا ثروت بیشتری دارند می‌توانند تا ۱۰ درصد ( به شرطی که از سقف صد هزار دلار تجاوز نکند) در استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری کنند. کسانی که به‌این‌ترتیب سرمایه‌گذاری کنند قادر نخواهند بود تا یک سال سهام خود را به فروش برسانند.