برترین بازی‌های ایرانی در نمایشگاه TGC معرفی شدند/ بانوی ایرانی جایزه بهترین بازی خلاقانه ایرانی را دریافت کرد
در آئین اختتامیه تی‌جی‌سی:

برترین بازی‌های ایرانی در نمایشگاه TGC معرفی شدند/ بانوی ایرانی جایزه بهترین بازی خلاقانه ایرانی را دریافت کرد

چهار بازی برتر ایرانی عرضه‌شده در نخستین رویداد تجاری بازی‌های رایانه‌ای تهران با عنوان TGC به انتخاب هیئت‌داوران بین‌المللی این رویداد معرفی و جوایزی نفیس دریافت کردند.

نخستین رویداد تجاری بازی‌های رایانه‌ای تهران با عنوان TGC که از ۱۵ تا ۱۶ تیرماه در مرکز همایش‌های سازمان صداوسیما آغاز به کار کرده بود، با برگزاری آئین اختتامیه به کار خود پایان داد.

این رویداد که علاوه بر برگزاری نمایشگاه عرضه تازه‌ترین دستاوردهای صنعت گیم ایران، فرصتی برای تعامل تخصصی و تجاری میان بازی‌سازان ایرانی و نمایندگان جهانی صنعت گیم مخصوصاً ناشران و افراد فنی برجسته از سراسر دنیا فراهم آورده بود، ‌ پس از دو روز برگزاری فشرده کنفرانس‌ها و نشست‌های تخصصی، با معرفی برترین بازی‌های ایرانی با قابلیت عرضه در بازار جهانی از سوی هیئت ژولی بین‌المللی به کار خود پایان داد. بر اساس نظر این داوران چهار بازی موفق به اخذ عنوان برترین‌ها شدند که کاملاً نوآورانه مبتنی بر ایده‌های بومی طراحی و تولیدشده‌اند.

بازی ایرانی انگاره که برگرفته از ظرایف معماری ایرانی طراحی و عرضه‌شده است، عنوان خلاقانه‌ترین بازی را از آن خود کرد. در بخش‌های دیگری بازی‌های Live TV Tycoon به‌عنوان خلاقانه‌ترین بازی موبایلی و Run Dehghan Run یا همان بدو دهقان بدو به‌عنوان بهترین بازی موبایل معرفی و تجلیل شدند. همچنین بازی ایرانی Grandom Overdrive یا همان خاله‌قزی هم توانست عنوان برترین را از آن خود کند که جوایزی نفیس به همراه تندیس‌های TGC به این نفرات اهدا شد. لازم به ذکر است که از نفرات دوم نیز در هر بخش تجلیل به عمل آمد و به این افراد نیز جوایزی اهدا گردید.

در میان شرکت‌های بازی‌سازی، یک بانوی ایرانی با بازی Live TV Tycoon توانست عنوان خلاقانه‌ترین بازی موبایلی را به دست آورد که نشان از ورود بانوان ایرانی در صنعت گیم دارد. باید امیدوار بود تا شاهد افزایش تعداد بانوان بازی‌ساز ایرانی با عناوینی افتخارآفرین و بین‌المللی بود. شایان ذکر است که این بازی در کنار بازی انگاره از مهدی بهرامی توانست نظر داوران و سخنران خارجی از اروپا، آمریکا و ... را جلب کند و بهترین بازی‌های ایرانی شناخته شوند.