fa-IR
جذب سرمایه‌گذار خارجی به نفع بازی‌سازها است

جذب سرمایه‌گذار خارجی به نفع بازی‌سازها است

یکی از بزرگ‌ترین اهداف ما، جذب سرمایه‌گذار و خریدار داخلی و خارجی است که این موضوع بدون شک به نفع همه بازی‌سازها است.

بزرگ‌ترین رویداد صنعت گیم ایران امروز کار خود را آغاز کرد و همان‌طور که انتظار می‌رفت با استقبال بی‌نظیر بازدیدکنندگان داخلی و خارجی مواجه شد.TGC 2017(Tehran game convention) با حضور ۱۲۰ شرکت بازی‌ساز در حالی آغاز به کار کرده است که حدود ۳۰ درصد از آن‌ها را شرکت‌های خارجی به خود اختصاص داده‌اند. در این گزارش به بررسی نظرات شرکت‌کنندگان درباره TGC می‌پردازیم که می‌خوانید.

TGC عامل نزدیکی ایران و چین
یائو معاون اتحادیه بازی‌های رایانه‌ای چین برگزاری نمایشگاه TGC را مثبت دانست و گفت: با توجه به اینکه ایران و چین نقاط مشترک فرهنگی زیادی دارند این نمایشگاه می‌تواند این ارتباط فرهنگی را بیش‌ازپیش به هم نزدیک کند.

وی افزود: ایران در خاورمیانه سطح بالایی دارد و فکر می‌کنم که ما بتوانیم از طریق ایران به سایر کشورهای منطقه نیز ورود پیدا کنیم.

TGC محلی برای عرض‌اندام بازی‌سازان شهرستانی
یوسف زارعی مدیرعامل شرکت games HAST که از استان کردستان و با لباس محلی در نمایشگاه حضور دارد برگزاری TGC را مفید عنوان کرد و گفت: امیدواریم روند برگزاری این نمایشگاه مداوم باشد چون برگزاری سالانه چنین گردهمایی‌هایی نقش بسیار مؤثری در پیشرفت صنعت گیم ما دارد.
وی افزود: محصول شرکت ما «والیبال حرفه‌ای» نام دارد که با همکاری یکی از دوستان از استان گلستان آن را نوشته‌ام.
زارعی ادامه داد: یکی از مشکلات عمده بازی‌سازان، به‌ویژه بازی‌سازان شهرستانی؛ نبود فضای تبلیغاتی مناسب است به‌طوری‌که در حال حاضر محصول ما را حتی در استان خودمان هم آن‌طور که بایدوشاید نمی‌شناسند؛ اما برگزاری TGC توانست این مشکل را تا حد زیادی برطرف کند و ما توانستیم در این نمایشگاه محصول خودمان را به بازار معرفی کنیم.
این بازی‌ساز گفت: محصول شرکت ما در حال حاضر در حدود هفتصد هزار کاربر را جذب خود کرده است و من فکر می‌کنم بعد از برگزاری TGC این مقدار بیشتر شود.
وی بابیان اینکه TGC صنعت گیم ایران را ارتقا خواهد داد گفت: همین‌که صنعت بازی‌سازی ایران در عرصه بین‌المللی بدرخشد و سایر کشور‌های پیشرو، تمایل به سرمایه‌گذاری در آن را پیدا کنند، اتفاق بزرگی رخ‌داده است.

TGC، بزرگ‌ترین حمایت بنیاد از بازی‌سازان
محمدعلی ساعتچی مدیر عملیاتی بازی کوئیز آو کینگز نیز برگزاری نمایشگاه TGC را نقطه عطفی در صنعت بازی‌سازی ایران دانست و گفت: با توجه به اینکه امروز روز اول نمایشگاه است، استقبال خوبی از آن شده است و به نظرم افرادی که از خارج از کشور حضور دارند تأثیر بسزایی در صنعت گیم ما خواهد داشت.
وی افزود: حضور شرکت‌های خارجی می‌تواند رقابت در بازار را دوچندان کند و شرکت‌های داخلی باید پررنگ‌تر از قبل ظاهر شوند تا بتوانند موفق عمل کنند و در بازار بمانند.

ساعتچی در پاسخ به این سؤال که TGC ازلحاظ فنی چقدر می‌تواند روی بازی‌سازی ایران اثرگذار باشد؟ گفت: بسیاری از بازی‌سازان حرفه‌ای نیز در مراسم‌ها و سخنرانی‌های آموزشی شرکت می‌کنند و من توصیه اکید می‌کنم که علاقه‌مندان حتماً در این مراسم‌ها حضورداشته باشند.
این بازی‌ساز درباره علت حضور خود در نمایشگاه گفت: یکی از بزرگ‌ترین اهداف ما، جذب سرمایه‌گذار و خریدار داخلی و خارجی است که این موضوع بدون شک به نفع همه بازی‌سازها است.

وی ادامه داد: به نظر من برگزاری TGC بزرگ‌ترین حمایتی بوده که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از بازی‌سازان داشته است و من از این بابت از دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان نمایشگاه تشکر می‌کنم.

ساعتچی درباره برخی انتقادهایی که از زمان کم TGC حکایت دارد گفت: به نظر من با توجه به اینکه این نمایشگاه به‌طور B2B انجام می‌شود، زمان مناسبی برای آن در نظر گرفته‌شده است و نیاز چندانی به طولانی‌تر شدن آن نیست.