اعلام آخرین‌مهلت ثبت‌نام در رویداد کارآفرینی سلول‌های بنیادی

اعلام آخرین‌مهلت ثبت‌نام در رویداد کارآفرینی سلول‌های بنیادی

آخرین فرصت ثبت‌نام در رویداد کارآفرینی (کارآغاز) سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که در حاشیه دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می‌شود تا ۱۶ تیرماه برقرار است.

پیمان کیهان‌ور مشاور دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی بیان کرد: یکی از رویدادهای بسیار مهم در حیطه استارت‌آپ ‌ها که امروزه واژه مصوب فرهنگستانی آن «کارآغاز» است استارت‌آپ ویکندها هستند. استارت‌آپ ویکندها معمولاً فضا و موضوعاتی باز را می‌طلبند، اما گاهی می‌توان در محورهای خاصی این رویداد را راه‌اندازی کرد.

وی توضیح داد: یکی از این موضوعاتی که با توجه به رسالت ما در ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی بر دوش ما قرار دارد ترویج علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و در کنار آن پزشکی بازساختی است که طیف وسیعی را شامل می‌شود.

به گفته کیهان‌ور سال گذشته پیشنهادی مبنی بر برگزاری استارت‌آپ ویکند تخصصی در این حوزه مطرح شد که با نام استم‌آپ آغاز و نخستین دوره آن در تبریز برگزار شد.

وی دستاورد نخستین دوره از این رویداد را قابل‌قبول دانست و گفت: نزدیک به ۱۳۰ شرکت‌کننده از حدود ۳۰ شهر و ۲۵ دانشگاه مختلف کشور در این رویداد شرکت داشتند.

دبیر کل رویداد استارت‌آپ سلول‌های بنیادی بیان کرد: طیف‌های مختلفی از قبیل کسانی که ایده در این زمینه دارند، افرادی که ازنظر علمی توانایی دارند، کسانی که می‌توانند ایده را به سمت محصول هدایت کند، افرادی که بر فرآیندهای گرافیستی مسلط هستند، کسانی که بر فرآیندهای IT آگاه هستند و همچنین افرادی که فرآیندهای مبتنی بر کسب‌وکار و رساندن محصول به بازار را می‌دانند افراد مختلفی هستند که باید در تیم استارت‌آپی حضورداشته باشند.

وی ادامه داد: طبق مدل نوآوری باز تقریباً از هر ۳۰۰ ایده ۱۵ ایده قابلیت اعتنا دارند و از هر ۱۵ ایده تنها ۲ ایده به بازار می‌رسد و تنها یک ایده موفق می‌شود. 

کیهان‌ور بیان کرد: استارت‌آپ ویکند و رویدادهای مشابه تلاش دارند این عدد ۳۰۰ به یک را اعتلا دهد. در همین راستا اگر بتوانیم از ۱۰۰ ایده این رویداد ۲ مدل موفق داشته باشیم به دستاورد قابل‌قبولی می‌رسیم.

دومین رویداد استارت‌آپ ویکند سلول‌های بنیادی به ریاست امیرعلی حمیدیه در حاشیه دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ۱۹ تا ۲۱ تیرماه سال جاری برگزار می‌شود و ثبت‌نام آن تا دو روز پیش از برگزاری این رویداد یعنی ۱۶ تیرماه سال جاری برقرار است و مقرر است در روز پایانی آن یعنی ۲۱ تیرماه اهدای جوایز این رویداد صورت می‌گیرد.

دومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ ۲۲ الی ۲۴ تیرماه ۱۳۹۶ به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.