fa-IR
در استان فارس؛ نشست فن‌بازارهای منطقه‌ای برگزار می‌شود

در استان فارس؛ نشست فن‌بازارهای منطقه‌ای برگزار می‌شود

هشتمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای به‌منظور بررسی آخرین فعالیت‌های فن بازارها و هم‌افزایی و هماهنگی‌های بیشتر از امروز تا ۱۴ تیر در استان فارس در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار مهر، در هشتمین نشست سراسری فن بازار منطقه‌ای که از امروز در استان فارس آغاز به کار کرده است موضوعاتی از قبیل برنامه‌ها و فستیوال‌های آتی بازار دارایی فکری، خدمات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه‌ امور شرکت‌های دانش‌بنیان، معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی و تسهیلات قابل‌استفاده برای تحقق فن بازارها، بیان تجربیات موفق سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در همکاری مشترک با وزارت صنایع کره جنوبی، مطرح و ارائه می‌شود.
همچنین تشریح برنامه‌های آتی مرکز فن بازار ملی ایران در خصوص بازاریابی محصولات دانش‌بنیان و همچنین شناسایی و رفع نیازهای فناوری صنایع، بخش دیگری از این نشست محسوب می‌شود.
بخش عمده‌ای از این نشست به اقدامات فن بازارهای منطقه‌ای و بیان تجربیات حاصل‌شده اختصاص دارد. این محورها شامل کمک به تجاری‌سازی فناوری و محصولات فناورانه، بازاریابی و فروش محصولات دانش‌بنیان و فناورانه، برگزاری تورهای فناوری و نشست‌های تبادل فناوری باهدف انتقال فناوری، تسهیل ورود اختراعات به بازار دارایی فکری، تکمیل بانک اطلاعات فناورانه‌ استان، شناسایی و تأمین نیازهای فناوری استان، تسهیل صادرات محصولات فناورانه، برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های فناورانه کشور و مشارکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای هستند.
در این نشست نمایندگانی از مرکز فن بازار ملی ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، جهاد دانشگاهی کشور، صندوق نوآوری و شکوفایی، ۱۵ فن بازار منطقه‌ای از استان‌های آذربایجان شرقی، البرز، اصفهان، شیراز، خوزستان، سمنان، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد و نیز ۲ فن بازار منطقه‌ای در شرف افتتاح از استان‌های زنجان و سیستان و بلوچستان و همچنین ۱ فن بازار تخصصی با عنوان فن بازار تخصصی صنعت گاز حضور دارند.
طی این رویداد آخرین وضعیت برنامه‌ها و فعالیت‌های فن بازارهای کشور بررسی‌شده و تجربیات حاصل از اقدامات انجام‌شده در راستای توسعه و رونق بازار فناوری کشور به اشتراک گذاشته خواهد شد.
مرکز فن بازار ملی ایران با ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه ساماندهی فن بازارهای عمومی و ایجاد فن بازارهای تخصصی در حوزه‌های اولویت‌دار کشور را به عهده دارد و تاکنون ۱۵ فن بازار منطقه‌ای در ۱۵ استان کشور و نیز ۱ فن بازار تخصصی تحت عنوان فن بازار تخصصی صنعت گاز ایجادشده و نشست‌های سراسری فن بازارها به‌صورت دوره‌ای و در راستای همکاری و هم‌افزایی بین این فن بازارها برگزار می‌شود.