نقش دانش‌آموزان در استارت‌آپ‌ها
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش

نقش دانش‌آموزان در استارت‌آپ‌ها

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اهمیت جشنواره علمی-پژوهشی جابربن‌حیان برای حوزه دانش‌بنیان گفت: استارت‌آپ‌های آینده در بین نوجوانان و دانش‌آموزان محقق خواهد شد. بایستی در تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری، بودجه بخش پژوهش تقویت شود تا از ایده‌ها برای سیاست‌گذاری‌ها استفاده شود.

رضوان حکیم زاده در مراسم افتتاحیه هفتمین جشنواره علمی- پژوهشی جابربن‌حیان ویژه اختراعات و ابتکارات دانش آموزان ابتدایی استان اردبیل در مرحله استانی گفت: ما در جشنواره جابر بن حیان به دنبال کارهای لوکس نیستیم بلکه به دنبال پرورش و ایجاد مشارکت، کارگروهی و خلاقیت هستیم تا پیوند میان آموزش با پژوهش را برقرار کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم این جشنواره با ایجاد رقابت سالم، منشأ فعالیت نو و شکوفایی استعدادها و ایده‌های جدید و آموزه‌های علمی برای کاربرد آن در مسائل زندگی باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: طرح انسداد مبادی بی‌سوادی با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش، نهاد ریاست جمهوری، سازمان بهزیستی و سازمان‌های مردم‌نهاد پیگیری شده و سعی بر این است که با این اقدامات و به پشتوانه و مشارکت مردم و رسانه‌ها هیچ کودک ابتدایی خارج از مدرسه نماند.

حکیم زاده اضافه کرد: مسئول تدوین کتاب‌های درسی، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی است. بااین‌حال در معاونت آموزش ابتدایی نظرات و پیشنهادات خود را در راستای اقتضائات دوران کودکی و اولویت‌های آموزش‌های مهارتی و مرحله‌ای به این سازمان ارائه داده‌ایم تا در تألیف کتاب‌ها به آن‌ها توجه شود بنابراین تغییری که در کتاب‌های درسی ایجاد می‌شود، در راستای علمی بودن و با توجه به موضوعات روز است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات بهینه‌ای از سوی سازمان آموزش‌وپرورش در زمینه محیط‌زیست انجام‌شده است و امیدواریم با اجرای طرح‌ها و آگاه‌سازی از سوی معلمان به دانش‌آموزان تداوم یابد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش در پایان گفت: برگزاری مرحله کشوری این جشنواره و رخداد علمی دانش آموزان ابتدائی سراسر کشور در استان خراسان رضوی با حضور منتخبان هر استان برگزار خواهد شد.