خانه کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات راه‌اندازی می‌شود

خانه کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات راه‌اندازی می‌شود

عضو هیات علمی دانشکده پست و مخابرات از برنامه‌ریزی برای ایجاد مراکز آموزش کارآفرینی به منظور آموزش فناوری اطلاعات و ارتباطات به دانش‌آموزان در مناطق دور افتاده خبر داد.

محمدرضا هدایتی اظهار کرد: به عنوان پایلوت این پروژه، در تابستان امسال، نخستین خانه کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات را در منطقه دربند تهران راه‌اندازی می‌کنیم.

این عضو هیات علمی دانشکده مخابرات، با اشاره به شعار سال جاری با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، بر ظرفیت بالای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در اشتغال‌ایی تاکید کرد و گفت: ۷۵ درصد مشاغل آینده دنیا در حوزه ICT خواهند بود، که با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود این بخش، موجب تحول در زمینه اشتغال شد.

وی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته درباره ایجاد اشتغال در این بخش ادامه داد: حوزه توریسم و صنایع دستی ظرفیت بسیار بالایی جهت ایجاد اشتغال دارد که در این زمینه با طراحی اپلیکیشن هوشمند جامع توریسم با قابلیت معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران به گردشگران خارجی و تضمین سفر امن و بی مخاطره، توانستیم بیش از ۵۰۰ شغل ایجاد کنیم.

هدایتی با بیان اینکه در صورت حمایت و معرفی بیشتر به جامعه هدف، امکان گسترش خدمت‌رسانی در سراسر کشور و اشتغال‌زایی بیشتر هم فراهم می‌شود، گفت: در جهت افزایش اشتغال، ایجاد مراکز آموزش کارآفرینی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی افزود: تولید انبوه ربات‌های آموزشی برای مدارس و دبیرستان‌ها توسط دانشجویان از دیگر پروژه‌هایی است که توسط دانشجویان انجام شده است؛ توجه به تعطیلات تابستانی پیش رو، ربات‌های آموزشی گزینه مناسبی برای گروه‌های مختلف سنی است تا همزمان همراه با بازی، در زمینه علم الکترونیک دانش کسب کنند.

عضو هیات علمی دانشکده مخابرات با بیان اینکه دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات به دنبال ثبت شرکت تعاونی دانش‌بنیان است، گفت: پروژه پایش و سلامت سنجی فیبرنوری در سه بخش بررسی‌های قبل از نصب، حین نصب و پایش دوره‌ای بعد از نصب و نیز عیب‌یابی زیردریایی از دیگر پروژه‌های انجام شده توسط دانشکده مخابرات است که برغم تاکید مکرر وزیر ارتباطات مبنی بر استفاده از تولید داخل، اراده‌ای جهت بهره‌گیری از این پروژه تاکنون مشاهده نشده است.