fa-IR
سه فرصت ارایه ایده برای استارت‌آپ‌ها در الکام استارز ۹۶

سه فرصت ارایه ایده برای استارت‌آپ‌ها در الکام استارز ۹۶

سه مدل و فرصت ارایه ایده (سخنرانی) برای استارت‌آپ‌ها در سالن الکام استارز بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در نظر گرفته‌شده است.

تغییراتی در الکام استارز ۹۶، مدل‌های ارایه ایده و سخنرانی و همین‌طور نحوه داوری پیرو مطالعات کارشناسی انجام‌شده اعمال‌شده است. سه مدل و فرصت ارائه ایده برای امسال در نظر گرفته‌شده است که هر استارت‌آپ‌ با توجه به نیاز خود بتوانند از آن بهره‌مند شود. در مدل یک استارت‌آپ‌ها فرصت ارایه طرح و کسب‌وکار خود را برای داوران و منتورها خواهند داشت. در این مدل بر روش آموزشی تأکید می‌شود و برای ایجاد آمادگی استارت‌آپ‌ها پیش‌بینی‌شده است. هزینه ثبت‌نام در این روش پنجاه هزار تومان است.

 دومین مدل فرصت ارایه ایده، مشابه تجربه‌ای است که در سال گذشته اجرا شد. استارت‌آپ‌ها با پرداخت هزینه صد هزار تومان می‌توانند در این بخش که به‌صورت رقابتی برگزار می‌شود، شرکت کنند. درنهایت به برندگان جوایزی اهدا خواهد شد.

 سومین فرصت ارایه ایده‌ها طبق استانداردهای حرفه‌ای و بین‌المللی تدوین‌شده است. داوران این بخش از میان سرمایه‌گذاران خطرپذیر VC خواهند بود. استارت‌آپ‌ها می‌توانند با پرداخت پانصد هزار تومان فرصت ارائه ایده و طرح خود را به داوران که اینجا همان سرمایه‌گذاران هستند، کسب کنند. سرمایه‌گذارانی که در جایگاه داور قرار می‌گیرند متعهد می‌شوند تعدادی از تیم‌های برتر را تحت حمایت خود قرار دهند. این گروه ابتدا باید مدارک خود را ارایه کنند تا توسط تیم داوری الکام استارز مورد ارزیابی قرار گیرند و در صورت تائید باید برای پرداخت مبلغ در نظر گرفته‌شده اقدام کنند.

 الکام استارز ۹۶ در سالن‌های هشت و نه که از بهترین سالن‌های نمایشگاهی به شمار می‌رود، مستقر خواهد شد. بنا به میزان تقاضای استارت‌آپ‌ها دو یا سه فضا برای ارایه سخنرانی در نظر گرفته‌شده است. فضاهایی برای کارگاه‌های آموزشی و workshop نیز پیش‌بینی‌شده است و مانند سال گذشته بخشی به‌عنوان کافی‌شاپ در سالن الکام استارز مستقر می‌شود تا استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران احتمالی فضایی برای مذاکره و تبادل‌نظر در اختیار داشته باشند.

 بیست و سومین نمایشگاه الکامپ در تاریخ سی تیرماه تا دو مردادماه به همت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد.