به کمک استارت‌آپ‌ها؛ ایده‌های گردشگری تجاری‌سازی می‌شوند

به کمک استارت‌آپ‌ها؛ ایده‌های گردشگری تجاری‌سازی می‌شوند

نخستین رویداد استارت‌آپ دموی گردشگری در راستای تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه در این زمینه در تاریخ دوازدهم مردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

ایمان مهدی زاده دبیر اجرایی نخستین رویداد استارت‌آپ دموی گردشگری اظهار داشت: پس از برجام، گردشگری یکی از صنایع رو به رشد کشور است که در تولید ناخالص ملی نقش مهمی دارد. با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری برای توسعه گردشگری و تأکید رئیس‌جمهور برای رونق این صنعت و استفاده از پتانسیل‌های درآمدی گردشگری، نخستین نیاز جامعه ما به‌روز شدن تکنولوژی و ابزار بازاریابی است.

وی افزود: ازاین‌رو تصمیم گرفتیم نیازهای تکنولوژی را با سریع‌ترین روش‌های بومی تأمین کنیم که استارت‌آپ‌ها بهترین گزینه به شمار می‌آیند.

مهدی زاده عنوان کرد: دو شرکت که در این زمینه فعال هستند و در راستای دانش‌بنیان شدن قدم برداشته‌اند تا در مسیر توسعه کشور با شعار «پلی می‌سازیم میان دانش و صنعت گردشگری»، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و آی تی را در دستور کار خود قرار دهند.

به گفته وی، نیازسنجی گردشگری و معرفی طراحان و ایده پردازان به سرمایه‌گذاران این عرصه از برنامه‌های در دست اقدام این دو شرکت بخش خصوصی محسوب می‌شود. محورهای این رویداد کارآفرینی حوزه گردشگری؛ گردشگری و اقامت، گردشگری و صنایع‌دستی، گردشگری مجازی و گردشگری و تفریح است و طرح‌های مرتبط با این محورها گزینش می‌شوند.

دبیر اجرایی نخستین رویداد استارت‌آپ دموی گردشگری با بیان اینکه برای بخش داوری از فناوران کارآفرین و مدیران موفق حوزه‌های گردشگری و آی تی استفاده خواهد شد، اظهار داشت: این رویداد با همت اتاق بازرگانی ایران و کمیسیون گردشگری اتاق برگزار و با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه خواهد یافت.

وی افزود: به‌زودی برنامه برگزاری ۱۰ رویداد استارت‌آپ گردشگری با محورهای متعدد در شهرهای مختلف ایران توسط بخش خصوصی اعلام می‌شود.

مهدی زاده گفت: این رویداد با حمایت فن بازار ملی ایران، حمایت پارک فناوری پردیس و بخش خصوصی برگزار می‌شود.